Divadelní noviny Aktuální vydání 15/2023

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

15/2023

ročník 32
19. 9. 2023
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Kategorie článků:

  Proklatá Plzeň (No. 5)

  19. září 2023 diskutujte

  Neděle - první tečka festivalu Divadlo Plzeň - nabídla čtyři představení, jež se kloubila v pozoruhodný dramaturgický oblouk.

  Proklatá Plzeň (No. 4)

  18. září 2023 1 komentář

  Sobotní program Mezinárodního festivalu Divadlo své účastnice a účastníky ostře vmanévroval do pozice dramaturgů. Hned několik představení se totiž termínově překrývalo...

  Proklatá Plzeň (No. 3)

  17. září 2023 4 komentářů

  O pátečním programu MF Divadlo v Plzni, tedy o panelové diskusi Divadelních novin a inscenacích Audience a Příjem Divadla F. X Šaldy v Liberci a Celý život nestačí Klicperova divadla.

  Proklatá Plzeň (No. 2)

  16. září 2023 diskutujte

  Po nešťastném startu letošního ročníku Mezinárodního festivalu Divadlo jako by následoval trest v podobě nálože divácky nevstřícného divadla. Čekala nás hned čtyři představení a každé z nich bylo něčím – byť třeba záměrně – iritující.

  Proklatá Plzeň (No. 1)

  13. září 2023 diskutujte

  Dnes začal v Plzni 31. ročník Mezinárodního festivalu Divadlo, zahajovací představení Teatru Wybrzeze z polského Gdaňsku však nemohlo být dohráno. Z dalších zahraničních souborů se mohou diváci těšit na slovenské, litevské a polské produkce. 

  Poslední komentáře

  31. MF Divadlo představuje program

  11. srpna 2023 1 komentář

  31. ročník Mezinárodního festivalu Divadlo v Plzni (13. - 20. září) přiveze polské, litevské a slovenské inscenace a nabídne výběr toho - dle dramaturgů - nejlepšího z české scény za uplynulou sezonu.

  30. MF Divadlo Plzeň: Up & Down (No. 10)

  01. října 2022 diskutujte

  Za UP pokládám maďarskou inscenaci Shaxperova myčka v ulici Kertész z budapešťského divadla Örkényi Színház a za DOWN ostravský Zápas o generála z divadla Komorní scéna Aréna.

  30. MF Divadlo Plzeň: Up & Down (No. 9)

  29. září 2022 diskutujte

  Program festivalu byl neobyčejně zajímavý. A dobře složený. Představení spolu vstoupila do dialogu, takže vzniklo obrovské pole pro reflexi.

  30. MF Divadlo Plzeň: Up & Down (No. 8)

  27. září 2022 diskutujte

  Mé nejlepší divadelní zážitky z letošního Festivalu Divadlo byly zejména ze zahraniční sekce, jejíž obsah byl velkými jmény světového měřítka nabitý. V porovnání se stabilně kvalitní zahraniční sekcí festivalu mi česká část připadala nevyvážená.

  30. MF Divadlo Plzeň: Up & Down (No. 7)

  27. září 2022 diskutujte

  Třicátému ročníku Mezinárodního festivalu Divadlo se podařilo přivézt několik pozoruhodných zahraničních inscenací - Lepagovo 887, Marthalerovo Ani ponětí a Bodóovu Shaxpearovu myčku na ulici Kertész.

  30. MF Divadlo Plzeň: Up & Down (No. 6)

  26. září 2022 5 komentářů

  Mezi své osobní Upy řadím celkem příznačně tři z pěti uvedených zahraničních inscenací, do potenciálních Downů pak tři české. Tuzemská dramaturgie za tou cizojazyčnou mírně zaostávala.

  30. MF Divadlo Plzeň: Up & Down (No. 5)

  26. září 2022 diskutujte

  Letošní plzeňský festival přinesl kvalitativně velice vyrovnané inscenace. Narozdíl od loňska jsem u žádného kusu necítil, že by to byla jen ztráta času. I slabší inscenace dokázaly nabídnout nějakou přidanou hodnotu.

  30. MF Divadlo Plzeň: Up & Down (No. 4)

  24. září 2022 10 komentářů

  Za vrchol letošní Plzně prohlašuji Majlingovu dramatizaci Konce rudého člověka nobelistky Svetlany Alexijevičové v pražském Divadle v Dlouhé v režii Michala Vajdičky... A Down inscenace? Než přijdou Stouni... Slovenského národného divadla.

  30. MF Divadlo Plzeň: Up & Down (No. 3)

  24. září 2022 diskutujte

  Můj Up míří do Maďarska a Down do Slovenského národního divadla.

  Plzeňské ozvuky (No. 5)

  23. září 2022 diskutujte

  Poslední den festivalu bývá vždy tak trochu na okraji přímých reflexí a diskusí... Deštivá neděle na festivalu Divadlo Plzeň.

  30. MF Divadlo Plzeň: Up & Down (No. 2)

  22. září 2022 diskutujte

  Program byl velmi zajímavý, vrcholů bylo hned několik a propadáky se prakticky nekonaly

  30. MF Divadlo Plzeň: Up & Down (No. 1)

  22. září 2022 diskutujte

  O Lepageovi asi nemá cenu psát, to byla událost nejen divadelní - z precizního tvaru a vizuálních zázraků na jevišti -, ale i z možnosti osobně (na jevišti i ve veřejné diskusi) se setkat s touto ikonou světového divadla přelomu tisíciletí.  Obsah,