Divadelní noviny Aktuální vydání 12/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

12/2024

ročník 33
11. 6. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Kategorie článků:

  Otevřeno Dokořán – den čtvrtý 17. června

  18. června 2024 diskutujte

  Kde je ta ryba? z Dejvického divadla, Koncert muzikálových písní.

  Uměleckým šéfem DD bude Jiří Havelka

  22. dubna 2024 diskutujte

  Na začátku roku 2025 se novým uměleckým šéfem Dejvického divadla stane režisér Jiří Havelka. Ten přijal nabídku ředitele DD Lukáše Průdka a dosavadního uměleckého šéfa Martina Myšičky.

  Dejvické divadlo v přímém přenosu

  01. března 2024 diskutujte

  Dejvické divadlo se vrací do kin po celé ČR v přímém přenosu Elegance molekuly.

  Poslední komentáře

  Rekonstrukce Dejvického divadla v roce 2025

  30. ledna 2024 diskutujte

  Plánovaná rekonstrukce a přístavba Dejvického divadla v Praze 6 by měla začít v březnu příštího roku. Stavebníci by měli rozšířit kapacity hlediště o zhruba 50 míst a opravit zázemí.

  Proklatá Plzeň (No. 5)

  19. září 2023 diskutujte

  Neděle - první tečka festivalu Divadlo Plzeň - nabídla čtyři představení, jež se kloubila v pozoruhodný dramaturgický oblouk.

  Milostné dopisy Zlínu (No. 4)

  15. června 2023 diskutujte

  Sobotní ráno věnovalo Setkání/Stretnutie nejmenším dětem a jejich rodičům.

  Ryby, chyby?

  13. června 2023 5 komentářů

  Rozverně morbidní dětská říkanka o koloběhu života se stala inspirací pro vznik autorské inscenace Kde je ta ryba?, jíž se do Dejvického divadla patnáct let od premiéry 39 stupňů vrací převážně filmový režisér David Ondříček.

  Co se děje na hausbótu

  08. ledna 2023 diskutujte

  Dramatik Petr Zelenka rozhodně nechrlí divadelní hry nijak závratným tempem, ale když už se nějaká urodí, lze čekat událost. Tou bezpochyby nový titul Dejvického divadla Fifty je.

  Dejvické divadlo čeká rozšíření

  09. května 2022 diskutujte

  Mimo jiné by se měla zvýšit kapacita hlediště, a to až o 50 míst. Projekční práce k plánované přístavbě divadla a rekonstrukci stávajících prostor provádí kancelář Šafer Hájek architekti (SHA).

  Za divadlem do Senátu

  10. června 2021 diskutujte

  Divadlo Na zábradlí, Činoherní klub a Dejvické divadlo společně oslaví uvolnění kulturního života ve Valdštejnské zahradě, na půdě českého Senátu. Zahradní mozaika divadelního umění se uskuteční od 16. července do 2. srpna.

  Proč potřebujeme plán otevírání kultury: Eva Kejkrtová Měřičková

  25. března 2021 diskutujte

  Pro cokoliv v životě je třeba mít plán... Rozhovor s bývalou ředitelkou Dejvického divadla (1992 - 2019), v současnosti  členkou Rady českého střediska ITI, Garanční rady Národního divadla a dozorčí rady Činoherního studia Ústí nad Labem.

  Zápisy ze zlínských setkávání 2019 (No. 8)

  04. června 2019 diskutujte

  Finále mé letošní zlínské odysey patřilo pražskému Dejvickému divadlu, které se tentokrát usalašilo v k prasknutí zaplněném Velkém sále Městského divadla Zlín. Všeobecné nadšení ze Zelenkovy Elegance molekuly ale nesdílím.

  Olomoucké šepoty a výkřiky (No. 7)

  23. května 2019 diskutujte

  V úterý se po projekci dalšího Bergmanova filmu (Mlčení) v divadelní sekci programu konečně objevila také bergmanovská inscenace: Persony Divadla Na zábradlí. Za větší událost však platila repríza Vraždy krále Gonzaga Dejvického divadla.

  ČT se zaměří na původní hranou tvorbu

  09. prosince 2018 diskutujte

  Česká televize nabídne na jaře řadu nových původních seriálů, filmů a minisérií, např. dva nové komediální formáty – jeden od tvůrčí dvojice Prušinovský-Kolečko, druhý od režiséra Miroslava Krobota se souborem Dejvického divadla v hlavní roli.  Obsah,