Divadelní noviny Aktuální vydání 12/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

12/2024

ročník 33
11. 6. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Kategorie článků:

  Žena patří k plotně a muž dělá kariéru

  04. ledna 2024 diskutujte

  A studio Rubín uvádí novou dokumentární inscenaci režisérky Barbary Herz Istanbulská úmluva. V ČR stále platí, že muži zaujímají většinu rozhodujících funkcí. Jaké jsou ale sdílené představy o tom, jací muži jsou nebo mají být?

  Prostorem A studia Rubín zazní Ticho

  31. srpna 2023 diskutujte

  Pražské nezávislé divadlo A studio Rubín pracuje v rámci dramaturgických cyklů, a proto je i nadcházející sezona tematicky zastřešena. Tentokrát nese název Ticho. To jako kontrapunkt zvuku umožňuje slyšet normálně neslyšitelné.

  Zemřel Zdeněk Potužil

  15. srpna 2023 4 komentářů

  (25. 8. 1947 Praha - 14. 8. 2023 Praha) Divadelní a televizní režisér, scenárista, dramaturg, spisovatel a divadelní organizátor, spoluzakladatel pražského Divadla na okraji, režisér ČS Ústí, režisér a v letech 1996-2004 umělecký šéf Divadla Rokoko.

  Poslední komentáře

  Co chceš žít, si nech, zbytku se zbav

  26. července 2022 diskutujte

  Přirovnávám inscenaci ke zdi, na níž se tříští čerstvé osobní zážitky, vjemy, vtipy i obrazy... O inscenaci Lucie Ferenzové a kol. Pravidla úklidu vzniklé v koprodukci A Studia Rubín, Kolonie, a. s. a Divadla na cucky.

  Čekání na řešení krize mužství

  30. června 2022 diskutujte

  Nová inscenace A studia Rubín s provokativním názvem O bílých heterosexuálních mužích, co jedí maso tematicky navazuje na starší titul z repertoáru této scény, scénickou reflexi mateřství Jenom matky vědí, o čem ten život je.

  Flora novosvětská (No. 1)

  11. května 2022 diskutujte

  Festival Divadelní Flora Olomouc se po pandemické proluce na jaře 2020 a 2021 a speciálním podzimním vydání konečně navrací v plné síle do tradičního květnového termínu. Letošní 25. ročník nese motto New World 2.022.

  Divadelní fotoblog Josefa Chuchmy (No. 7)

  03. dubna 2022 diskutujte

  Čtyřicetiminutová blbina pro celou rodinu o Nerudovi venku před jeho domem... A Studio Rubín, Praha - Gabriela Mikulková a kol.: Knížkou po palici.

  Když jemnost rozvine sílu

  27. ledna 2022 diskutujte

  Mezinárodní taneční film Když jemnost rozvine sílu otevírá otázku postavení mužů a žen v zábavním průmyslu.

  A studio Rubín hledá divadelní autory

  21. prosince 2021 diskutujte

  Divadlo otevírá čtvrtou výzvu dramatické dílny Autor v domě.

  Jak se (ne)bydlí v Praze

  30. listopadu 2021 diskutujte

  A studio Rubín připravilo novou polodokumentární inscenaci, která se zabývá problematikou (ne)dostupnosti bydlení v Praze a otázkou domova.

  Závislosti v A studiu Rubín

  13. září 2021 diskutujte

  A studio Rubín slavnostně zahájilo 54. sezonu Závislostí. Divadelního zpracování se dočká oceňovaná Smrtholka Lucie Faulerové nebo deníky Jana Zábrany.

  O vztazích a sebevraždách   

  14. července 2021 diskutujte

  A studio Rubín zvládlo ve velmi okleštěné sezoně 2020/2021 uvést dva tituly (pomineme-li v září 2020 vyrovnaný rest ze sezony předchozí, Perníkovou chaloupku): Na konci století ryb a Osobní Fudži.

  Dobrý den, jedete na festival? (No. 6)

  08. července 2021 diskutujte

  V touze po přívalu nových zážitků jsem se ve středu vůbec poprvé svěřil do náruče Divadla Drak.... O představeních R.U.R. 2.0 Divadla Drak, Dr. Johann Faust, Praha II., Karlovo náměstí 40 MDP a Na konci století ryb A Studia Rubín.

  Konec deprese, začátek divadelní recese

  20. května 2021 diskutujte

  A studio Rubín dělá pomyslnou tečku za kulturní krizí, uvede osmidílný filmový seriál Lockwood: Konečný krizový štáb. Živá premiéra se díky rozvolnění odehraje 29. května ve 20.30 hodin v letním kině Kasáren Karlín.

  A studio Rubín: Autor v podcastu

  06. května 2021 diskutujte

  Místo plného sálu rozhlasové skici v režii Jana Friče. Finální texty z projektu Autor v domě pražského divadla A studio Rubín jsou dostupné ve zvukové podobě.

  Ožralý spadne oblečený do vany

  28. března 2021 1 komentář

  Nadále zcela vycházíme z předlohy Heinricha Bölla… A studio Rubín nabízí od zítřka do středy on-line derniéru inscenace Klaunovy názory, a to speciálně vytvořenou filmovou verzí.

  A studio Rubín vypisuje autorskou dílnu

  23. prosince 2020 diskutujte

  Pražské divadlo A studio Rubín vypsalo třetí ročník úspěšného projektu Autor v domě. Cílem této iniciativy je vytvářet ideální prostředí a podmínky pro kreativní autorské psaní a podporovat tím vznik nových divadelních textů.  Obsah,