Divadelní noviny Aktuální vydání 11/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

11/2024

ročník 33
28. 5. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Kategorie článků:

  Zápisky Oldřicha Šímy (No. 1)

  11. května 2024 24 komentářů

  Nevšední zpracování heydrichiády mně a mé ženě opět připomnělo, že do Divadla pod Palmovkou nemáme chodit... Hudební dramaturg, psycholog, zakladatel a majitel pražského hudebního vydavatelství Black Point Oldřich Šíma si na iDN otevírá blog.

  Pod rouškou Plzně (No. 3)

  13. září 2020 diskutujte

  Začít třetí den festivalu představením O hodině navíc aneb Potlach v Hustníku je příjemné. Typická inscenace Naivního divadla, která přesně zapadla do prostředí Alfy.

  Mudrování (nejen) nad divadlem (No. 532)

  23. února 2020 2 komentářů

  Zůstal jsem s ústy dokořán aneb Mudrování nad brněnským uvedením inscenace Divadla Petra Bezruče Transky, body, vteřiny.

  Poslední komentáře

  Ostravský nájezd na Prahu (No. 1)

  02. listopadu 2019 diskutujte

  Divadlo Petra Bezruče uvedlo v rámci festivalu Ostrava v Praze inscenaci nové hry Tomáše Dianišky Transky, body, vteřiny, která otevírá téma stereotypů a nenávisti vůči menšinám.

  Hrdinové jako my (No. 3)

  28. října 2019 diskutujte

  V neděli návštěvníkům Palm Off Festu představilo svou druhou produkci pořadatelské Divadlo pod Palmovkou – tentokrát v podkrovním sále Studia PalmOFF v podání souboru F. X. Kalby, tvořeném herci DpP a jejich přáteli.

  Fragmenty z Hradce 2019 (No. 6)

  28. září 2019 diskutujte

  Sprint s časem má vždy pouze jednoho vítěze. A člověk to není. Budiž mi proto omluvou, že se s poslední reflexí vracím k 25. ročníku DER až ve chvíli, kdy se stal uzavřenou historií.

  Zápisy ze zlínských setkávání 2019 (No. 6)

  21. května 2019 diskutujte

  Tvůrčí symbiózu Tomáše Dianišky a Divadla Petra Bezruče provázela z mé strany nemalá očekávání. Výsledek společného řádění je bohužel v podobě, v jaké byl v pátek prezentován na festivalu Setkání Stretnutie, projektem značně rozporuplným.

  Česko-slovenské mosty 2019 (No. 2)

  15. května 2019 diskutujte

  Tomáš Dianiška vytřel zrak všem, kteří se skepticky domnívají, že ze svérázné příručky Tomáše Baránka s přímočarým názvem Jak sbalit ženu se víc než pochybná řachanda vytlouci nedá.

  Tomáš Dianiška: Necítím se být dospělý

  23. října 2018 diskutujte

  Do Ostravy vstupuje herec, dramatik a režisér Tomáš Dianiška a do Komorní scény Aréna přináší žánr sitcomu. V sobotu 27. října zde uvede hru slovenského dramatika Viliama Klimáčka Komiks.  Obsah,