Divadelní noviny Aktuální vydání 4/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

4/2024

ročník 33
20. 2. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Kategorie článků:

  Blisko aneb Buďme si blízko

  07. listopadu 2022 diskutujte

  Studio Damúza již šestým rokem pořádá festival KUK pro nejmenší diváky od deseti měsíců. Mini festival na podzim 2022 přivezl i poznaňskou inscenaci Blisko.

  Nahlédnutí na Vyšehrátky

  08. září 2022 diskutujte

  Pokud máte malé děti či vnoučata, inscenaci Studia Damúza Řeka jim rozhodně dopřejte. 

  Přelétat nad loutkami se bude v listopadu

  14. října 2021 1 komentář

  Přelet nad loutkářským hnízdem těší na svůj 31. ročník, který se uskuteční 4.-7. 11. 2021. Nově se mimo stabilní prostory Divadla Minor program rozšíří i do prostor Divadla Říše loutek.

  Výběrové řízení na ředitele/ředitelku Činoherního studia

  Statutární město Ústí nad Labem vyhlašuje výběrové řízení na obsazení vedoucího pracovního místa ředitele/ředitelky Činoherního studia města Ústí nad Labem, příspěvkové organizace.

  Poslední komentáře

  VyšeHrátky nabídnou divadlo pro všechny

  19. srpna 2021 diskutujte

  Osmnáctý ročník festivalu pro děti a jejich rodiče s názvem VyšeHrátky se v termínu od 3. do 5. září 2021 uskuteční v prostorách Královské a knížecí akropole na pražském Vyšehradě.

  Život kolem řeky

  15. září 2020 diskutujte

  Nezastavitelný proud vody se valí krajinou a láká ke svým břehům nejrůznější živočichy; okolí vodního toku se stává dějištěm větších či menších scének a příběhů.

  Loutkářské dušičky v Akropolisu

  20. listopadu 2019 diskutujte

  Prostor pražského Paláce Akropolis se ve spolupráci se Studiem DAMÚZA již třetím rokem v průběhu prvního listopadového víkendu stal hostitelem dušičkového festivalu Nekropolis.

  Vahadla, pozor! (No. 4)

  03. července 2019 diskutujte

  Diváci měli v pondělí hned několik šancí vystoupat až do vesmíru. Mimoň Divadla Drak a představení Studia Damúza Já, ty a to vnesly na jeviště mezigalaktické prostory.

  Vahadla, pozor! (No. 3)

  02. července 2019 diskutujte

  V době, kdy se pot rovná skoro sprše, kdy se práší od bot a kdy se nehne ani lísteček, se na Loutkářské Chrudimi denně odehraje nejméně deset titulů na minimálně šesti scénách. Víkend se nesl ve znamení kmenů.

  Mudrování nad DSB 2019 (No. 8)

  30. května 2019 diskutujte

  Je neděle, sluníčko praží, obcházím bělostný divadelní stan... O představení Motomaró pražského Studia Damúza a sólové produkci slovinského loutkáře Matiji Solce Pulcinella v šapitó na Kraví hoře.  Obsah,