Divadelní noviny Aktuální vydání 15/2023

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

15/2023

ročník 32
19. 9. 2023
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Kategorie článků:

  Advent s loutkami

  22. listopadu 2022 diskutujte

  K navození té správné vánoční atmosféry připravilo Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi i letos pro své návštěvníky speciální adventní program.

  Loutky slaví padesátiny

  11. února 2022 diskutujte

  Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi, nejstarší a největší specializované loutkářské muzeum v České republice bylo slavnostně otevřeno 2. července 1972 v prostorách historického renesančního Mydlářovského domu.

  Chrudimská muzejní noc ve znamení netopýrů

  27. srpna 2021 diskutujte

  XVI. Chrudimská muzejní noc přivítá návštěvníky dnes od 18 do 23 hodin. Návštěvníci během ní budou moci nahlédnout do života netopýrů. Vstup do všech tří muzeí je zdarma.

  Odvázané léto na terasách v Chrudimi

  13. srpna 2021 diskutujte

  V pátek 20. srpna a v sobotu 21. srpna 2021 pokračuje program festivalu Bez nití|Odvázané léto na terasách, který již popáté pořádá Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi.

  Loutkářské muzeum je online

  11. listopadu 2020 diskutujte

  Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi připravuje celý listopad a prosinec velké množství online aktivit pro malé i velké, včetně speciálních prohlídek muzea a neobvyklé mikulášské nadílky.

  Poslední komentáře

  Po roce opět na terasách!

  21. července 2020 diskutujte

  Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi pořádá v srpnu a začátkem září čtvrtý ročník festivalu kulturních akcí pod širým nebem nazvaný Bez nití | Odvázané léto na terasách.

  Magický svět loutek se opět otvírá veřejnosti

  11. června 2020 diskutujte

  Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi otevírá pro veřejnost proměněnou stálou expozici Magický svět loutek. Návštěvníkům nabídne audiovizuální prezentace vystavených exponátů, interaktivní prvky i nové exponáty.

  Pohádkový den mezi loutkami

  27. května 2019 diskutujte

  U příležitosti Mezinárodního dne dětí připravilo Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi v pátek 31. května pro děti a jejich rodiče akci nazvanou Pohádkový den mezi loutkami.

  Chrudim se opět připojí k Noci literatury

  29. dubna 2019 diskutujte

  Ve čtvrtek 9. května 2019 od 18 hodin se v Chrudimi uskuteční již šestý ročník Noci literatury, která si klade za cíl zprostředkovat českým čtenářům nejnovější překlady děl současných evropských autorů.

  Oslavte Velikonoce s loutkami

  09. dubna 2019 diskutujte

  Ve čtvrtek 18. dubna se v Muzeu loutkářských kultur v Chrudimi uskuteční 7. ročník vítání jara a netradiční oslavy Velikonoc s loutkami a živými zvířátky.

  Velký karneval mezi loutkami

  08. února 2019 diskutujte

  Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi pořádá v pátek 15. února 2019 od 16 hodin „dvojitý“ karneval. Podvečer bude vyhrazen dětem, od 20 hodin se pak v Mydlářovském domě rozpoutá večírek pro dospělé nazvaný Chill Con Carneval.

  Advent mezi loutkami

  24. listopadu 2018 diskutujte

  Stejně jako v uplynulých letech, připravilo i letos Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi pro své návštěvníky speciální adventní program pro navození té správné vánoční atmosféry.

  Loutky na frontě

  26. října 2018 diskutujte

  U příležitosti stého výročí konce první světové války a vzniku novodobého českého státu otevře v pátek 2. listopadu 2018 Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi novou výstavu nazvanou Loutky na frontě.  Obsah,