Divadelní noviny Aktuální vydání 15/2023

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

15/2023

ročník 32
19. 9. 2023
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Kategorie článků:

  KlariNovy ostravské letní ohledy (No. 3)

  03. září 2023 diskutujte

  Student factory, část druhá: Zahraniční inspirace!

  KlariNovy ostravské letní ohledy (No. 2)

  01. září 2023 diskutujte

  Student factory část první: Domácí žeň!

  KlariNovy ostravské letní ohledy (No. 1)

  28. července 2023 diskutujte

  Dream factory aktuální!

  Blízko daleko Ostravy (No. 4)

  27. června 2023 diskutujte

  Festivalový maraton pokračuje: z laskavé náruče Zlína jsem se koncem května přesunul do centra přátelské Ostravy... O inscenaci Kočka na rozpálené plechové střeše pražského Činoherního klubu a divadelním filmu Daniely Špinar Idiot.

  Blízko daleko Ostravy (No 3.)

  31. května 2023 diskutujte

  Čtvrtý festivalový den, 28. května, jsem navštívila dvě velmi odlišná představení. První připravil nezávislý soubor Depresivní děti touží po penězích. Večer uvedlo Dejvické divadlo svůj aktuální divácký hit Fifty.

  Poslední komentáře

  Blízko daleko Ostravy (No. 2)

  30. května 2023 diskutujte

  Nechci to zakřiknout, ale zatím se letošní patnáctý ročník Dream Factory daří... O představeních Očistec si zaslouží každý Depresivních děti toužících po penězích a Hedwig a její Angry Inch nezávislé Freedom Production z Prahy.

  Blízko daleko Ostravy (No. 1)

  29. května 2023 diskutujte

  Patnáctý ročník ostravského festivalu Dream Factory, který nese motto Blízko od sebe, začal ve čtvrtek 25. května. Já ale na festivalovou vlnu v Pokladu nasedla až druhý den... Zahajujeme festivalová zpravodajství.

  Blízko od sebe

  09. dubna 2023 diskutujte

  Divadelní festival Dream Factory Ostrava se letos zaměří na sbližování.

  Student Factory jede! (No. 2)

  28. června 2022 diskutujte

  Pilotní ročník Student Factory se ukázal jako ideální přidaná hodnota renomovaného festivalu... O druhém festivalovém dnu, ve kterém se představily další inscenace JAMU a DAMU, vystoupil maturitní ročník JKO a byly vyhlášeny výsledky.

  Student Factory jede! (No. 1)

  25. června 2022 diskutujte

  I ve svém 14. ročníku se ostravský divadelní festival Dream Factory rozrostl. Nejnovějším přírůstkem byla exkluzivní programová sekce věnovaná budoucnosti českého divadla Student Factory.

  Snář z továrny (No. 4)

  01. června 2022 diskutujte

  Rozhovor s performerkou Ridinou Ahmedovou, která na festival Dream Factory dovezla inscenaci Sádlo.

  Snář z továrny (No. 3)

  30. května 2022 diskutujte

  Režisér Marián Amsler je ve své tvorbě neustále široce rozkročen mezi Slovenskem a Českem. Mezi jeho nejvýjimečnější inscenace poslední doby patří právě Dom, který nastudoval v Divadle Andreja Bagara v Nitře.

  Snář z továrny (No. 2)

  27. května 2022 diskutujte

  Někde jsem četl, že epizoda Simpsonů musí obsahovat jeden vtip za 20 vteřin. Jinak se divák nudí a přepíná. Dělám divadlo jako Simpsony, říká herec, řežisér a dramatik Tomáš Dianiška.

  Snář z továrny (No. 1)

  26. května 2022 diskutujte

  Festival Dream Factory se po covidové pauze vrací do svého tradičního jarního termínu. Za bohatým programem stojí především ředitel festivalu Tomáš Suchánek, kterému jsme položili několik otázek.

  Továrna na sny se otevírá již počtrnácté

  09. dubna 2022 diskutujte

  Největší ostravský divadelní maraton se bude konat od 24. do 31. května, předprodej vstupenek bude zahájen už v pondělí 11. dubna. Neoficiální zahájení festivalu se ponese v netypicky liturgickém duchu.

  Dream Factory otevře Ostravskou sekci

  30. srpna 2021 diskutujte

  Statutární město Ostrava se rozhodlo letos podpořit Ostravskou sekci divadelního Dream Factory, aby mimoostravským divákům nahradila festival Ost-ra-var.

  Dream Factory rozjíždí své výrobní linky

  16. srpna 2021 diskutujte

  První dějství se uskutečnilo záhy po povolení kulturních akcí po více jak půlročním zákazu 18. – 20. června v open-air verzi. Druhé dějství se více blíží klasickému formátu festivalu Dream Factory Ostrava a uskuteční se v termínu od 22. do 26. 9.  Obsah,