Divadelní noviny Aktuální vydání 12/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

12/2024

ročník 33
11. 6. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Divadelní noviny > Festivaly Reportáž

  REPORTÁŽ: Pod kůží Ostravy číhá sen (No. 4)

  V neděli 26. 5. 2024 jsem se historicky poprvé zúčastnila Dream Factory Ostrava jako divadelní tvůrce, nikoliv jako host nebo redaktor Snáře. Inscenace Oidipussy souboru Maso Krůtí, kterého jsem produkční, měla poprvé po dvou letech od premiéry výjezd mimo domovskou scénu v pražském Divadle NoD. Celý den byl samozřejmě protkán nervozitou nejen z prvního mimopražského výjezdu, ale i z finále mistrovství světa v hokeji, které začínalo 20:20, tedy o dvacet minut později, než náš 90 minut trvající ponor do hlubin Oidipova komplexu.

  Eliška Soukupová, Kateřina Beran, Johana Krtičková. Foto: Michal Hančovský.

  Po postupu našich hokejistů do finále mistrovství světa mé produkční srdce zaplakalo. Opravdu jsem se bála, že v Ostravě nikdo nepřijde, kousek od Komorní scény Aréna, kde jsme hráli, byla na narvaném náměstí plátna a čekalo se jen na promítání, to samé v každém baru a restauraci, kolem kterých jsem šla koupit spotřební rekvizity.

  Jaké bylo mé překvapení, když jsem pár minut před spuštěním představení nakoukla do sálu a zjistila, že máme téměř plno! Téměř plno znamená, že byla volná odhadem tak čtyři místa, což je vzhledem možnosti zlaté placky naprosto pochopitelná divácká ztráta. Jedno patřilo i reportérovi Divadelek KlariNovi, doufám, že alespoň na náměstí fandil z plných plic.

  Oidipák, terapie, great mother a mladý muž

  Recenzi na Oidipussy najdete od Jany Soprové zde, tímto zvu kolegu KlariNa na podzimní uvedení v Praze. Všechny složky festivalové organizace fungovaly jako přesně seřízené hodinky, jako soubor si nemůžeme vynachválit opravdu skvělou spolupráci nejen s vedením festivalu, ale i profesionální a milé techniky, inspicientku a tajemníka Komorní scény Aréna.

  Já jen můžu na tomto místě ještě poděkovat českým hokejistům, že s góly počkali, až dohrajeme, sbalíme scénu a pohodlně se usadíme ve vedlejším baru. Nedělní večer na Dream Factory Ostrava byl euforický, pro náš soubor dokonce několikanásobně.

  Předávám žezlo kolegovi KlariNovi, který pro vás chystá další díly z ostravského festivalu snů!


  Komentáře k článku: REPORTÁŽ: Pod kůží Ostravy číhá sen (No. 4)

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,