Divadelní noviny Aktuální vydání 4/2021

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

4/2021

ročník 30
16. 2.–1. 3. 2021
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Kategorie článků: Reportáž

  Diesmal Digital

  21. prosince 2020 Žádný komentář

  Reportáž z Pražského divadelního festivalu německého jazyka. Jubilejní 25. ročník PDFNJ postihla, stejně jako jiné festivaly, „korona-krize“. Místo chození do divadla jsme seděli doma u počítačů a dívali se na streamovaná představení.

  Novinky z Divadla Bolka Polívky  

  Co nového se děje v Divadle Bolka Polívky? Jak se divadlo vypořádává s korona krizí? Pro Divadelní noviny situaci zmapoval Jaroslav Štěpaník.

  Horké zprávy z Dream Factory (No. 3)

  15. října 2020 Žádný komentář

  Emotivní tečkou za protivirovou edicí ostravského divadelního festivalu Dream Factory, a bohužel i rozlučkou se živým uměním na kdo ví kdy, se v nedělním podvečeru stala inscenace Zahradníček/ Vše mé je tvé, divadelního spolku Jedl.

  Horké zprávy z Dream Factory (No. 1)

  12. října 2020 Žádný komentář

  Protivirovou podzimní edici ostravské Továrny na sny v pátek zahájila oceňovaná inscenace Maryša (mlčí), souboru Depresivní děti touží po penězích. Navzdory neradostné aktuální situaci divácký hlad po kvalitním divadle i nadále trvá!

  Cirk-UFF: Cirkus dýchá (No. 3)

  28. září 2020 Žádný komentář

  S přívalem arktického vzduchu se babí léto přehouplo do vlhké zimy. A tak Cirk-UFF, běžně se odehrávající v červnu na hraně tropických teplot, zaznamenal druhý extrém – diváky v péřovkách.

  Poslední komentáře

  Cirk-UFF: Cirkus dýchá (No. 2)

  26. září 2020 Žádný komentář

  Kolik kýblů vody prokape přes cirkusové šapitó? Žel, nejde o metaforu k potu cirkusáků, ani o nadsázku, že cirkus není z cukru, ale o realitu v podhůří Krkonoš.

  Smrt divadla (No. 7)

  Předposlední premiérou festivalu …příští vlna/next wave… byl sólový projekt tváře letošního ročníku Petra Krushy.

  Smrt divadla (No. 6)

  26. září 2020 Žádný komentář

  Inscenace tanečníka a choreografa Michala Záhory Obrat konce s podtitulem Evropa k bodu Omega, která měla premiéru 21. září v rámci festivalu …příští vlna/next wave… a vznikla pro Divadlo PONEC, se snaží artikulovat pohled na dnešní Evropu a její budoucí vývoj.

  Cirk-UFF: Cirkus dýchá (No. 1)

  25. září 2020 Žádný komentář

  Začal desátý ročník festivalu Cirk-UFF v Trutnově. Zakladatel festivalu Libor Kasík za deset let vytvořil platformu, která je svým umístěním sice regionální, ale významem rozhodně ne provinční.

  Smrt divadla (No. 5)

  Sejdou se věčně budoucí ministr kultury Tutanchamon neboli Tutáč, jeho náměstek Vítězslav Jandák a Michal David ve V.I.P. karanténě na Tenerife... Corona teče proudem, Čapek píše Babičku...

  Smrt divadla (No. 4)

  23. září 2020 Žádný komentář

  A Krtek stvořil krajinu. Přáli jste si někdy vytvořit vlastní krajinu? Ve Vietnamských pohádkách v režii Krutého Krtka můžete. Do misky a z rýže.

  Smrt divadla (No. 3)

  Obrovský světelný kužel na mramorové podlaze tvoří s kulatými zrcadly laboratorně chladnou kompozici. Scéna zvětšené optiky mikroskopu působí odtažitě a zároveň vyvolává zvědavost, protože pomyslná hranice Petriho misky chybí.

  Smrt divadla (No. 2)

  Smrt divadla neboli Exitus teatralis, jak ho přeložila moderátorská dvojice 18. ročníku udílení Poct za alternativní umění, naštěstí nenastala a nenastane, dokud se mezi námi vyskytují inovativní a invazivní živočichové.

  Mime Fest: Česko-slovenská Edice (No. 4)

  Nastal poslední den festivalu a ani ten se neobešel beze změn. Jako každý konec, i závěr Mime Festu byl plný dojetí, ale především pocitů naplnění a štěstí, jelikož jsme v těchto nelehkých dobách mohli být součástí něčeho tak báječného.

  Mime Fest: Česko-slovenská edice (No. 3)

  Předposlední festivalový den Mime Festu se tentokrát obešel bez obměn v programu a tím pádem bez větších komplikací.

  Smrt divadla (No. 1)

  18. září 2020 1 komentář

  Napadlo vás někdy, jaké by to bylo, kdybyste si mohli zvolit hodinu a způsob své smrti? A co takhle najít si pro ni místečko v luxusním hotelu? V takovém případě byste snad mohli prožít svůj Happy end v hotelu Chateau Switzerland.

  Mime Fest: Česko-slovenská edice (No. 2)

  I druhý den jednoho ze stále fungujících festivalů se nesl v duchu změn, na něž nelze reagovat jinak než improvizací, kterou kromě umělců bravurně ovládá i organizační tým festivalu.  Obsah,