Divadelní noviny Aktuální vydání 4/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

4/2024

ročník 33
20. 2. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Kategorie článků:

  Neopouštím Divadlo Archa s nostalgií

  21. prosince 2023 1 komentář

  Před více než třiceti lety jsem vybudoval tento prostor a nazval jsem jej Archou... Závěrečná řeč odcházejícího ředitele pražského Divadla Archa Ondřeje Hraba před včerejším posledním vystoupením Mina Tanaky v tomto prostoru.

  Jaký byl hybridní ročník festivalu Ji.hlava?

  17. listopadu 2021 diskutujte

  Pětadvacátý ročník Ji.hlavy je za námi. Festival probíhal poprvé hybridně a uvedl 338 filmů a více než 100 diskusí. Akreditovaných návštěvníků a hostů bylo letos 5698, ji.hlavské filmy vidělo 85 tisíc diváků.

  Pětadvacátá Ji.hlava zná své vítěze

  01. listopadu 2021 diskutujte

  Nejlepším českým dokumentem je Bratrství italského režiséra Francesca Montagnera, cenu za nejvýraznější světový dokument si odnesly Čiary slovenské režisérky Barbory Sliepkové.

  Výběrové řízení na ředitele/ředitelku Činoherního studia

  Statutární město Ústí nad Labem vyhlašuje výběrové řízení na obsazení vedoucího pracovního místa ředitele/ředitelky Činoherního studia města Ústí nad Labem, příspěvkové organizace.

  Poslední komentáře

  Předvolební guláš

  18. září 2021 Komentáře zakazány

  Jako vždycky jsme i letos nahlédli do programu politických stran, které dle průzkumů mají šanci uspět ve volbách, abychom zjistili, co z jejich případného vládnutí bude mít kultura. Soustředíme se na konkrétní navrhovaná opatření v oblasti živé kultury a umění. Začneme...

  Vážený pane předsedo,

  10. dubna 2021 1 komentář

  Uvěřili jsme, že ministru Zaorálkovi jde skutečně o řešení problémů... Otevřený dopis Asociace nezávislých divadel předsedovi ČSSD Janu Hamáčkovi.

  Kultura je pilířem mentálního zdraví společnosti!

  08. dubna 2021 diskutujte

  Živé umění nelze nahradit v žádném online formátu a je součástí zdravého životního stylu... Společné tiskové komuniké MK ČR a ITI z jejich včerejšího jednání.

  Vážený pane starosto…

  08. dubna 2021 diskutujte

  Otevřený dopis herců Slováckého divadla reagující na ukončení stálého pracovního poměru sedmi hercům divadla.

  Duben – ještě tam budem?

  06. dubna 2021 diskutujte

  Apelujeme na členy vlády: pojďte s námi vytvořit plán! ... České středisko ITI dnes zaslalo členům vlády ČR otevřenou výzvu. Její plné znění najdete uvnitř.

  Velikonoční divadelní výzva

  06. dubna 2021 1 komentář

  Události posledních dní nás nutí, abychom vystoupili otevřeně... Otevřený dopis premiérovi České republiky Andreji Babišovi od Asociace profesionálních divadel.

  Dokumentární festival Ji.hlava bude online

  09. října 2020 diskutujte

  Ji.hlava se přesouvá do digitálního azylu. Vždy jsme dávali přednost fyzickému festivalu. Filmové projekce v kinech, společné diskuze a setkávání jsou pro nás základní inspirací. Ale letošní rok je všechno jinak a my to respektujeme.

  Bratři z La Putyky uvádějí dokument

  05. května 2020 diskutujte

  Na krev. Jako kdyby název nového celovečerního dokumentu režiséra Erika Knoppa o Rosťovi a Vítkovi Novákových, jádru souboru Cirk La Putyka, získal v době koronaviru na novém významu a aktuálnosti.

  Prohlášení kladenských divadel k odvolání jednatele Jana Krafky

  01. července 2019 diskutujte

  Vyjádření Městského divadla Kladno a Divadla Lampion v zastoupení uměleckých šéfů Jaroslava Slánského a Lucie Radimerské k možnému odvolání jednatele Jana Krafky. Rozhodnutí má padnout dnes.

  Kladenská radnice likviduje Městské divadlo?

  28. června 2019 3 komentářů

  "Kladenská radnice zavírá Městské divadlo – likvidaci zahájí odvolání stávajícího jednatele společnosti Divadla Kladno Jana Krafky," oznámil včera předseda strany Volba pro Kladno Mgr. Milan Volf.

  Vyhlášení stávkové pohotovosti operních souborů ND

  26. června 2019 3 komentářů

  26. června vyhlásily umělecké odbory působící v Opeře Národního divadla stávkovou pohotovost. Nabízíme plné znění tohoto vyhlášení a reakci ředitele ND Jana Buriana.

  Křídla Afriky nad Českem 2019 (No. 6)

  25. května 2019 diskutujte

  Kultura dělá byznys. Obzvlášť to platí v Africe.... Tvůrčí Afrika byla ve čtvrtek součástí mezinárodní konference o Africe Creative Innovative and Participative Africa konané Ministerstvem zahraničí v Černínském paláci.

  Ředitel ND odpověděl na dopis zaměstnanců

  24. května 2019 diskutujte

  Kde je vůle, tam je cesta... Odpověď ředitele Národního divadla Jana Buriana na otevřený dopis zaměstnanců Opery z 13. května.

  Rezignuji na post ministra kultury

  15. května 2019 diskutujte

  Dopis ministra kultury Antonína Staňka premiérovi Andreji Babišovi, ve kterém mu dnes oznámil, že k 31. květnu rezignuje na svou funkci.  Obsah,