Divadelní noviny Aktuální vydání 8/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

8/2024

ročník 33
16. 4. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Kategorie článků:

  REPORTÁŽ: Dystopie identity (No. 4)

  11. dubna 2024 2 komentářů

  Generace sněhových vloček versus generace sněhových koulí... V pátek začal v pražském Divadle Komedie třetí ročník mezinárodního festivalu mladých tvůrců Nová komedie. Vstupujeme do pátého festivalového dne.

  Charlie Josephine: Škatulkování nám brání být svobodní

  01. dubna 2024 Komentáře zakazány

  Nebinární divadelní autor*ka, herec*čka, režisér*ka a dramaturg*yně Charlie Josephine z Velké Británie je podmanivá osobnost. Do Prahy přicestoval*a na českou premiéru své hry Já, Johan*a v divadle Komedie (MDP). Domluvili jsme se, že v exkluzivním rozhovoru pro Divadelní noviny...

  RECENZE: Panda vyslankyní míru

  03. prosince 2023 diskutujte

  V divadle Komedie byla uvedena inscenace Míroví vyjednavači, koprodukce kosovského divadla, Městských divadel pražských a dalších sedmi zahraničních subjektů.

  Poslední komentáře

  Činoherní studio od února hostem v Komedii

  10. února 2022 diskutujte

  Činoherák představí do konce sezony čtyři nové inscenace ze svého repertoáru. Jako první odehraje 16. února inscenaci Americký bizon v režii Davida Šiktance.

  Vánoční festival v Komedii

  23. listopadu 2021 1 komentář

  V polovině prosince proběhne v divadle Komedie Vánoční festival. Pro dospělé diváky je připravena komentovaná prohlídka výstavy nebo koncert, na obě akce je vstup zdarma.

  Otazníky nad Komedií

  29. září 2021 diskutujte

  Jen párkrát zařadilo divadlo Komedie do svého programu site-specific STIGMATA, které se v nadsázce dotýkají neuralgických bodů v historii divadla od jeho založení až do dneška.

  Elektrizující lekce fyziky

  02. července 2021 1 komentář

  Jméno Nikoly Tesly určitě zaznamenali i ti, kdo na hodinách fyziky nepatřili k těm nejpozornějším. Inscenátoři nabízejí pohled na nadšeného inovátora z mnoha různých úhlů.

  Politici loví raky v řece… a co dál?

  27. června 2021 2 komentářů

  Lotzovy texty zároveň svérázným způsobem reflektují divadelní umění, odhalují a komentují jeho mechanismy a principy. Českou premiéru Lotzova nejnovějšího textu Politici v pražské Komedii režíroval Adam Steinbauer.

  Dny španělské a latinskoamerické dramatiky

  18. října 2019 diskutujte

  Ve dnech 26. až 28. října se uskuteční v divadle Komedie první ročník festivalu TRES DESEOS, dny španělské a latinskoamerické dramatiky, jenž vyvrcholí českou premiérou hry Carlese Batlleho Pokušení v režii Viktorie Čermákové.

  Je to naše!!!

  29. března 2019 diskutujte

  To divadlo je naše!!! křičí mladí herci z jeviště divadla Komedie. Festival Nová Komedie zaměřil svůj program na tvorbu mladých umělců, kteří již v kulturním světě zanechali výraznější stopu - především pak na režisérku Annu Klimešovou.

  Nová Komedie – nejen divadelní festival

  08. března 2019 diskutujte

  Městská divadla pražská v březnu poprvé uspořádají festival Nová Komedie. Jeho cílem je představit odborné i široké veřejnosti tvorbu mladých umělců. Festival se bude konat v divadle Komedie ve dnech 15. – 23. března 2019.

  Malá velká inventura 2019 (No. 1)

  21. února 2019 diskutujte

  Malá inventura to letos rozjela ve velkém: v rámci devíti dní nabídne na patnácti pražských scénách sedmapadesát představení, rozdělených do pěti programových sekcí. Do zbraně byla proto povolána téměř celá redakce!

  Konec legrace (No. 6)

  30. listopadu 2018 diskutujte

  Lucemburský soubor Independent Little Lies přivezl do Prahy svou „euforickou a melancholickou” inscenaci Blackout, která je autorským textem režisérky Claire Thill. Představení se odehrálo v úterý 27. listopadu v Divadle Komedie v rámci PDFNJ.

  Divadelní fotoblog Josefa Chuchmy (No. 4)

  04. listopadu 2018 diskutujte

  Seriál fotoblogů z letošní ...příští vlny/next wave... zakončuju večerem předávání Poct festivalu 28. září v Divadle Komedie.

  Znovu Komedie

  27. října 2018 diskutujte

  Po šestnácti letech se divadlo Komedie stalo opět součástí Městských divadel pražských. Slavnostní zahájení sezony je plánované na zítřejší státní svátek premiérou inscenace Konzervativec režisérky Kamily Polívkové a autora Davida Zábranského.  Obsah,