Divadelní noviny Aktuální vydání 10/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

10/2024

ročník 33
14. 5. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Kategorie článků:

  Byčkov skončí u ČF v roce 2028

  19. dubna 2024 diskutujte

  Semjon Byčkov včera při představování nové koncertní sezony České filharmonie oznámil, že v roce 2028 zakončí své desetileté působení ve funkci šéfdirigenta a hudebního ředitele prvního českého orchestru.

  Tři týdny se Semjonem Byčkovem

  15. dubna 2024 diskutujte

  Šéfdirigent a hudební ředitel České filharmonie Semjon Byčkov se vrací ke svému orchestru, aby v následujících třech týdnech provedl ve Dvořákově síni Rudolfina tři různé programy.

  V Rudolfinu ožije příběh Josefa Toufara

  09. ledna 2024 diskutujte

  Osudy kněze Josefa Toufara, který byl v roce 1950 umučen příslušníky komunistické Státní bezpečnosti, přiblíží hudebně dramatický workshop.

  Poslední komentáře

  Kraemer debutuje u České filharmonie

  03. ledna 2024 diskutujte

  Na doporučení Simona Rattlea přijíždí k prvnímu českému orchestru specialista na starší hudbu, britský dirigent a cembalista Nicholas Kraemer.

  ČF vstoupí do nového roku s Jakubem Hrůšou

  19. prosince 2023 diskutujte

  Česká filharmonie se na Nový rok přihlásí k Roku české hudby. Hlavní hostující dirigent prvního českého orchestru Jakub Hrůša provede skladby českých autorů – Bedřicha Smetany, Antonína Dvořáka, Leoše Janáčka, Josefa Suka a Oskara Nedbala.

  Česká filharmonie nastuduje Ariadnu

  06. prosince 2023 diskutujte

  Hlavní hostující dirigent České filharmonie Tomáš Netopil nastuduje s prvním českým orchestrem dvě zřídka uváděné skladby – Mozartovu Symfonii č. 36 „Lineckou“ a jednoaktovou operu Bohuslava Martinů Ariadna.

  Antonini se vrací k České filharmonii

  28. listopadu 2023 diskutujte

  Českou studentskou filharmonii už dirigovali Simon Rattle a Semjon Byčkov. Letos v únoru ji řídil i Giovanni Antonini, který se k mladým hudebníkům po několika měsících vrací.

  Zemřel Zdeněk Mácal

  28. října 2023 1 komentář

  (8. 1. 1936 Brno – 25. 10 2023 Praha) Světově proslulý dirigent, v letech 2003 - 2007 šéfdirigent České filharmonie.

  Dvořákovský festival pokračuje

  05. října 2023 diskutujte

  Po zahajovacích koncertech pokračuje první český orchestr pod taktovkou svého šéfdirigenta a hudebního ředitele Semjona Byčkova v uvádění děl Antonína Dvořáka.

  Česká filharmonie vstupuje do nové sezony

  19. září 2023 diskutujte

  První český orchestr zahájí svou 128. sezonu třemi koncerty, na nichž zazní program složený výlučně z děl Antonína Dvořáka – předehra V přírodě, Houslový koncert a moll a Osmá symfonie.

  Česká filharmonie vyráží do Bukurešti

  30. srpna 2023 diskutujte

  První český orchestr otevírá 128. koncertní sezonu. Česká filharmonie pod taktovkou rakouského dirigenta a stálého hosta orchestru Manfreda Honecka vystoupí na Festivalu George Enesca v bukurešťském sále Athenaeum.

  Bostridge zazpívá Schubertovu Zimní cestu

  18. dubna 2023 diskutujte

  Český spolek pro komorní hudbu přivítá v rámci své recitálové řady slavného britského tenoristu Iana Bostridge. Hvězda komorních recitálů a operního a oratorního repertoáru provede písňový cyklus Zimní cesta.

  Poslední koncert Rattla a Kožené

  24. února 2023 diskutujte

  Sir Simon Rattle a světově uznávaná mezzosopranistka Magdalena Kožená završí svou rezidenturu u České filharmonie mimořádným koncertem, který se bude konat ve Dvořákově síni Rudolfina v sobotu 25. února 2023 od 19.30 hodin.

  Mareček zůstane v čele České filharmonie

  20. ledna 2023 diskutujte

  Ministr kultury Baxa prodloužil mandát generálního ředitele České filharmonie.

  Česká filharmonie uvede Bimetal

  13. ledna 2023 diskutujte

  Tomáš Netopil se k České filharmonii vrací s výlučně českým programem. Vedle Balady blanické Leoše Janáčka a Tří slovanských rapsodií Antonína Dvořáka provede ve světové premiéře dvojkoncert pro dva trombony Bimetal.

  Jakub Hrůša vystoupí s Českou filharmonií

  07. prosince 2022 diskutujte

  Česká filharmonie pod taktovkou Jakuba Hrůši provede ve světové premiéře Sedmou symfonii Jaroslava Krčka.

  Semjon Byčkov oslaví sedmdesátiny

  29. listopadu 2022 diskutujte

  Šéfdirigent a hudební ředitel prvního českého orchestru Semjon Byčkov oslaví své sedmdesáté narozeniny, které připadají na středu 30. listopadu, třemi koncerty, na nichž zazní dvě páté symfonie.  Obsah,