Divadelní noviny Aktuální vydání 4/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

4/2024

ročník 33
20. 2. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Kategorie článků:

  Tim Spooner v Alfredu ve dvoře

  31. října 2022 diskutujte

  Britský konceptuální umělec, performer, scénograf a loutkář Tim Spooner vytvořil od roku 2010 řadu pozoruhodných inscenací, ve kterých animuje materiál pomocí magnetů, elektřiny a chemických reakcí.

  Hůlová/Vrba/Havlíček: Nasrat!

  23. září 2022 diskutujte

  "Nejsme herci a to, co děláme, není divadlo," říkají Petra Hůlová, Petr Vrba a Jiří Havlíček, tvůrci inscenace Já, kimči, která má premiéru v pondělí v Divadle Alfred ve dvoře.

  Virtuální, ikonoklastická, sarkastická, existenciální

  18. února 2022 diskutujte

  Virtuální, ikonoklastická, sarkastická, existenciální. Retrospektivní showcase režiséra Jana Mocka uvede čtyři představení ve čtyřech dnech.

  Výběrové řízení na ředitele/ředitelku Činoherního studia

  Statutární město Ústí nad Labem vyhlašuje výběrové řízení na obsazení vedoucího pracovního místa ředitele/ředitelky Činoherního studia města Ústí nad Labem, příspěvkové organizace.

  Poslední komentáře

  Přelétat nad loutkami se bude v listopadu

  14. října 2021 1 komentář

  Přelet nad loutkářským hnízdem těší na svůj 31. ročník, který se uskuteční 4.-7. 11. 2021. Nově se mimo stabilní prostory Divadla Minor program rozšíří i do prostor Divadla Říše loutek.

  Malá velká inventura 2019 (No. 2)

  22. února 2019 diskutujte

  Z šesti titulů druhého festivalového dne se mi podařilo zhlédnout trojici inscenací, jejichž stěžejním výrazovým prostředkem byla hudba: Šírání čirého jasného dne v Altě, Everywhen v Alfredu ve dvoře a Miss AmeriKa v Ponci.

  Alfred ve dvoře je oázou neklidu

  05. února 2019 diskutujte

  Divadlo Alfred ve dvoře vydává svou první publikaci s názvem Oáza neklidu. Kniha s podtitulem Sonda do nitra nezávislé scény Alfred ve dvoře je kolektivní monografií Lukáše Jiřičky a Evy Kyselové, kteří pojali scénu jako divadlo neustálého experimentu.

  Čtení z Havla

  10. prosince 2018 diskutujte

  V úterý 18. 12. 2018 uběhne sedm let od smrti Václava Havla. Od 17 do 21 hodin bude v divadle Alfred ve dvoře probíhat pátý ročník otevřeného čtení z Havlových textů. Vstup je volný.  Obsah,