Divadelní noviny Aktuální vydání 13/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

13/2024

ročník 33
25. 6. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Kategorie článků:

  Jiří Suchý vystavuje v Plzni

  05. prosince 2022 diskutujte

  Dosud největší výstavu svých výtvarných prací, nazvanou Co kreslím, když nehraju, zahájil v rodné Plzni divadelník, herec, hudebník, textař, zpěvák, básník, skladatel, spisovatel, filmař, grafik, divadelní režisér a spoluzakladatel Divadla Semafor.

  Kompozice vztahu mezi matkou a dcerou

  26. ledna 2022 diskutujte

  Benefiční představení o vztahu matky a dcery s Antonií Formanovou a Cécile Da Costa podpoří organizaci Plzeňská zastávka z. s. – poradnu pro pozůstalé.

  Cirkus v záři reflektorů (No. 2)

  17. srpna 2021 diskutujte

  České šapitó na Letní Letné v neděli hostilo pražskou premiéru souboru Žongléros Ansámbl. Plzeňští si v inscenaci Vpřed vzali na mušku zákazníkův konzumní vztah k obchodním centrům. Středobodem dění byl nákupní vozík.

  Poslední komentáře

  Divadelní léto v Plzni

  13. května 2021 diskutujte

  Open air divadelní festival Divadelní léto pod plzeňským nebem uvede na svém letošním již 14. ročníku od 12. do 28. července v prostranství U Zvonu jako premiérovou novinku Shakespearova Romea a Julii.

  Plzeňská muzikálová matiné začínají

  26. března 2021 diskutujte

  Soubor muzikálu Divadla J. K. Tyla uvede v neděli od 10.30 přímý on-line přenos prvního ze čtyř matiné z plánované série Muzikálových matiné.

  Švanda dudák v zajetí devadesátek

  22. července 2020 2 komentářů

  Divadelní léto pod plzeňským nebem letos uvedlo adaptaci divadelní hry Josefa Kajetána Tyla Strakonický dudák pod názvem Švanda dudák.

  Divadelní glosy (nejen) z Plzně (No. 39)

  13. ledna 2020 diskutujte

  V narážkách a v mnoha situacích jistě mnozí z diváků poznají vlastní život... O zdařilé duchařské komedii Tchýně na zabití v plzeňském Divadle Dialog.

  E. Bartáková: Cílem je ukotvení plzeňské kultury

  02. července 2019 7 komentářů

  Odborná komise shledala strategie v pořádku... Náměstkyně primátora města Plzně pro kulturu Eliška Bartáková osvětluje zrušení výběrových řízení na plzeňské kulturní organizace.

  Plzeň nebude vypisovat výběrová řízení

  20. června 2019 diskutujte

  Ředitelé městských kulturních organizací v Plzni se už nebudou muset účastnit výběrových řízení tak, jako tomu bylo dosud. A nové smlouvy mají být uzavřeny výhradně na dobu neurčitou.

  Plzeň přivítá budoucí muzikálové hvězdy

  13. června 2019 diskutujte

  Ve dnech od 18. do 23. 6. proběhne na Malé scéně DJKT druhý ročník festivalu muzikálových nadějí – Na scénu!, jehož cílem je diváky seznámit s nejlepšími inscenacemi, které české muzikálové školy během uplynulého roku nastudovaly.

  Vlakem do divadla

  29. září 2015 1 komentář

  V Plzni se během festivalu DIVADLO slavnostně otevřelo velkoryse zrekonstruované centrum alternativní kultury, nádraží Plzeň Jižní předměstí – Moving Station.  Obsah,