Divadelní noviny Aktuální vydání 15/2023

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

15/2023

ročník 32
19. 9. 2023
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Kategorie článků:

  O svobodě od něčeho a o svobodě k něčemu

  28. září 2023 diskutujte

  Začátek října bude ve městech nad Olší, v Českém Těšíně a Cieszyně, tradičně patřit všem podobám divadla. 32. ročník Mezinárodního divadelního festivalu Bez hranic/Bez Granic se koná od 1. do 8. října.

  Třicátá vlna alternativy se blíží

  08. září 2023 diskutujte

  Festival …příští vlna/next wave… s podtitulem Setkání divadelní, hudební, taneční, literární, výtvarné a jiné alternativy se koná potřicáté a nese motto: …tři tečky před námi, tři tečky po nás…

  Je to daleko?

  02. září 2023 diskutujte

  Divadlo pod Palmovkou odstartovalo předprodej vstupenek na další ročník Mezinárodního setkání divadel (nejen) střední Evropy Palm Off Fest, který se zaměřuje na politické a celospolečenské kontroverzní otázky.

  Festival KoresponDance propojí Santini

  12. července 2023 diskutujte

  Festival KoresponDance zavítá za několik dní do Žďáru nad Sázavou. Společným jmenovatelem programu bude architekt Santini.

  Architektura a krajina na KoresponDance

  08. června 2023 diskutujte

  Současný tanec, nový cirkus, street dance či pohybové divadlo přinese již brzy festival KoresponDance. Předprodej vstupenek je zahájen.

  Poslední komentáře

  Začíná Pražské Quadriennale 2023

  08. června 2023 diskutujte

  Paletu zážitků nabízí na třech hlavních lokacích i veřejných místech Prahy.

  Neklid v Brně (No. 2)

  19. května 2023 diskutujte

  Ve čtvrtek a v pátek představilo svou tvorbu pro děti v zatím ještě poněkud prořídlých řadách svých dvou sálů brněnské Divadlo Radost.

  Jiná Flora (No. 5)

  19. května 2023 diskutujte

  Na Floru jsem se po dvoudenní přestávce vydala zpět vlakem ve středu odpoledne a můj zrak se při pohledu z okýnka vpíjel do deštěm zmáčených, šťavnatě zelených lesů Zábřežské vrchoviny.

  PQ a DAMU představují Studio Stage

  18. května 2023 diskutujte

  Tradiční divadelní festival Zlomvaz se letos v červnu mění na PQ Studio Stage, živou a strhující sérii představení studentů a začínajících umělců v rámci Pražského Quadriennale 2023.

  Ženské hvězdy evropského divadla v Olomouci

  05. května 2023 diskutujte

  Festival Divadelní Flora, jehož programový výběr vymezuje ročníkové motto Jinakost, dává letos velký prostor ženám.

  Slovenské divado na Dramoxu

  02. května 2023 diskutujte

  Víc než třicet představení ze slovenských divadel nabízí online platforma Dramox. Mezi novinkami figuruje například Solo Lamentoso a M.H.L. od známé režisérky a performerky Slávy Daubnerové.

  Pražské Quadriennale zveřejnilo program

  26. dubna 2023 diskutujte

  Na diskuzním panelu PQ Talks se představí ugandská dramatička Asiimwe Deborah Kawe, umělecká platforma IZOLYATSIA s původním centrem v Doněcku i německá scénografka Katrin Brack.

  Jinakost Divadelní Flory

  05. dubna 2023 diskutujte

  Činoherní, taneční i operní inscenace, performance či divadelní instalace obsahuje žánrově bohaté mezinárodní menu jednoho z nejvýznamnějších českých festivalů, který bude probíhat od 11. do 22. května.

  Veselé Velikonoce s Dramoxem

  05. dubna 2023 diskutujte

  Pusťte si Pašijovou hru i Hurvínkova nebesíčka.

  Do ulic s Pražským Quadriennale

  29. března 2023 diskutujte

  Vedle hlavní lokace PQ scénografie a divadelního prostoru, kterou bude poprvé Holešovická tržnice, a dvou vnitřních prostor, Veletržního paláce Národní galerie Praha a DAMU, se festival snaží využít sdílených venkovních veřejných prostor.

  Všechno nejlepší divadlům, hercům i tvůrcům!

  27. března 2023 diskutujte

  Na 27. březen připadá Světový den divadla. Užijte si ho s oblíbenými představeními na Dramoxu. Připravili jsme pro vás speciální divadelní cestu kolem světa.

  Festival jako centrum živého networkingu

  03. března 2023 diskutujte

  Jednadvacátý ročník Malé inventury skončil. Bezmála vyprodaný festival nového divadla je skvělým signálem opět se probouzející návštěvnosti divadel. Nabídl v osmi dnech téměř šedesát různých akcí.  Obsah,