Divadelní noviny Aktuální vydání 12/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

12/2024

ročník 33
11. 6. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Kategorie článků:

  Čtvrtá výzva COVID Kultura

  03. srpna 2021 diskutujte

  Podpora pro organizátory kulturních akcí, kterým se kvůli pandemii propadly příjmy minimálně o 50 procent.

  Zaorálek ocenil významnou choreografku

  30. června 2021 diskutujte

  Ministr kultury Lubomír Zaorálek předal na Ministerstvu kultury medaili Artis Bohemiae Amicis  významné české choreografce Haně Machové-Jureczkové. Prestižní resortní ocenění laureátka dostala za celoživotní práci.

  Začíná obnova kulturního života

  10. května 2021 diskutujte

  Vláda na svém jednání dnes schválila návrh ministra kultury Lubomíra Zaorálka pro obnovení kulturního života v zemi. Od 17. 5. bude možné pořádat venkovní kulturní akce pro 700 sedících diváků.

  Poslední komentáře

  Stát pomůže audiovizi

  18. února 2021 diskutujte

  Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) ve spolupráci s Ministerstvem kultury (MK) zveřejňuje výzvu 3.2 z programu Covid - Kultura pro audiovizi. Žádosti bude od pondělí 1. března do pátku 30. dubna přijímat MPO.

  Digitální knihovna NK zůstane přístupná

  11. února 2021 diskutujte

  Ministr kultury Lubomír Zaorálek se dnes dohodl s předsedou Svazu knihkupců a nakladatelů Martinem Vopěnkou na uzavření licenční smlouvy, která by do konce června 2021 umožnila úplné zpřístupnění digitalizovaných dokumentů.

  Divadla do konce roku neotevřou

  05. listopadu 2020 diskutujte

  Divadla se do konce roku pravděpodobně neotevřou. Prioritou je otevření škol a kulturních zařízení, kde lidé procházejí a není jich tak velká kumulace. Uvedl to dnes ministr kultury. 

  Byl schválen dotační balíček pro kulturu

  25. června 2020 diskutujte

  Vláda schválila záměr na speciální dotační program pro kulturní a kreativní průmysl. Připravilo ho Ministerstvo průmyslu a obchodu ve spolupráci s Ministerstvem kultury.

  Vláda schválila záchranný kulturní balíček

  10. dubna 2020 5 komentářů

  Vláda schválila první balíček na záchranu kultury, který jí předložil ministr kultury Lubomír Zaorálek v souvislosti pandemií koronaviru, která má výrazný dopad zejména na oblast kultury. Celkový objem peněz tohoto programu je 1, 07 mld. Kč.

  Zaorálek chystá balíček Záchrana kultury

  26. března 2020 diskutujte

  Ministerstvo kultury neplánuje kvůli dopadu opatření proti koronaviru na kulturu rušit či odsouvat plánované investiční akce.

  Národní divadlo má novou garanční radu

  21. února 2020 diskutujte

  Ministr kultury Lubomír Zaorálek svolal první jednání nové garanční rady Národního divadla. Garanční rada je odborným poradním orgánem ministra kultury, má 13 členů a její členové jsou jmenováni ministrem na 4 roky.

  L. Zaorálek: Kultura je v barbarském stavu

  18. září 2019 1 komentář

  Ze všeho nejdřív si musíme uvědomit, co by mělo být smyslem resortu kultury.... Zpravodajský portál Info.cz publikoval minulý týden obsáhlý rozhovor s novým ministrem kultury. Rozhodli jsme se podstatné pasáže převzít.

  Musím dělat rychlé kroky

  30. srpna 2019 diskutujte

  Na Ministerstvu kultury ČR končí po nástupu ministra Lubomíra Zaorálka politický náměstek Alois Mačák. Zaorálek současně odvolal tiskovou mluvčí Marthu Häckl. Řízením tiskového oddělení byl dočasně pověřen Jan Chmelíček.  Obsah,