Divadelní noviny Aktuální vydání 13/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

13/2024

ročník 33
25. 6. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Kategorie článků:

  České středisko ITI má nové prezidium

  16. února 2024 diskutujte

  Rada Českého střediska ITI zvolila do svého nového čtyřčlenného prezidia zástupce Asociace profesionálních divadel ČR, Asociace nezávislých divadel ČR, Centra pro nový cirkus Cirqueon a Asociace kulturních center.

  Baxa jednal se zástupci Českého střediska ITI

  08. května 2022 diskutujte

  Cílem společného jednání bylo nastavení další vzájemné komunikace a spolupráce. Hlavními body diskuse byla mezirezortní spolupráce s MŠMT, MZV a MPSV, české předsednictví Rady EU v kultuře, program Kreativní Evropy a NP obnovy. 

  Kultura volí dialog

  19. června 2021 diskutujte

  ITI společně s IDU, Činohrou ND a CEDem i před letošními volbami organizuje pod značkou Kultura volí dialog sérii diskusních setkání se zástupci profesních organizací napříč kulturní sférou, krajů a obcí a politických stran.

  Poslední komentáře

  Poselství k Mezinárodnímu dni tance

  29. dubna 2021 diskutujte

  Mezinárodní den tance připadá každoročně na 29. dubna a slaví se z iniciativy Mezinárodního divadelního ústavu (ITI – International Theatre Institute) od roku 1982.

  Kultura je taky služba!

  24. dubna 2021 diskutujte

  České středisko ITI již vydalo v souvislosti s naléhavou potřebou plánu otevírání kultury apely Chci znát, kdy hrát a Bez zapojení všech nelze účinně čelit pandemii!. Nyní české středisko ITI vyhlašuje Týden péče o duši.

  Dopad na absolventské ročníky bude citelný

  15. dubna 2021 diskutujte

  Výuka profesionálních hudebníků není žádným distančním způsobem nahraditelná... O situaci v uměleckém školství s prof. Ivanem Klánským, děkanem Hudební a taneční fakulty AMU.

  Proč potřebujeme plán otevírání kultury: Radek Wohlmuth

  12. dubna 2021 diskutujte

  Nestabilita postihuje celou scénu a mění ji v absurdistán... Rozhovor s historikem umění Radkem Wohlmuthem, nezávislým kurátorem, výtvarným kritikem a publicistou. 

  O moc hlouběji klesnout již nemůžeme

  10. dubna 2021 diskutujte

  Dopad na absolventské ročníky je obrovský a svým způsobem nevratný... O situaci v uměleckém školství s doc. Mgr. Petrem Francánem, děkanem Divadelní fakulty JAMU.

  Světovou cenu kritiků získá Tadashi Suzuki

  09. dubna 2021 diskutujte

  Mezinárodní asociace divadelních kritiků IATC/AICT udělí 16. dubna svou cenu Thalia Prize, udělovanou od roku 2006 každé dva roky, renomovanému japonskému režisérovi a autorovi Tadashi Suzukimu.

  Žádné uspokojivé výsledky

  09. dubna 2021 diskutujte

  V divadlech se běžně zkouší, ale my prostory divadla Disk využívat nesmíme... Rozhovor s doc. Karlem Františkem Tománkem o situaci v uměleckém školství.

  Kultura je pilířem mentálního zdraví společnosti!

  08. dubna 2021 diskutujte

  Živé umění nelze nahradit v žádném online formátu a je součástí zdravého životního stylu... Společné tiskové komuniké MK ČR a ITI z jejich včerejšího jednání.

  Proč potřebujeme plán otevírání kultury: Marek Vohralík

  08. dubna 2021 diskutujte

  Hlavně v západní Evropě citím mnohem větší ochotu vlád hledat cesty, jak se co nejdříve dostat zpět k normálnímu životu i v naší oblasti, v kultuře. Rozhovor s Markem Vohralíkem, ředitelem pořadatelské agentury Beatworx.

  Duben – ještě tam budem?

  06. dubna 2021 diskutujte

  Apelujeme na členy vlády: pojďte s námi vytvořit plán! ... České středisko ITI dnes zaslalo členům vlády ČR otevřenou výzvu. Její plné znění najdete uvnitř.

  60 rokov Divadelného ústavu Bratislava

  05. dubna 2021 diskutujte

  Slovenský Divadelní ústav v Bratislavě oslavil 1. dubna šedesát let své existence. K tomuto výročí přichystal několik vzpomínkových akcí a nových projektů.

  Proč potřebujeme plán otevírání kultury: Eliška Jevičová

  29. března 2021 diskutujte

  Netušíme, jaké a jak moc světla za tunelem je... Rozhovor s Eliškou Jevičovou, ředitelkou Cirqueonu – Centra pro nový cirkus.

  Potřeba tvořit nikdy nevyhasne

  27. března 2021 diskutujte

  Překrásná kultura divadla nezanikne, dokud budeme naživu... Poselství ke Světovému dni divadla 27. března 2021

  Proč potřebujeme plán otevírání kultury: Eva Kejkrtová Měřičková

  25. března 2021 diskutujte

  Pro cokoliv v životě je třeba mít plán... Rozhovor s bývalou ředitelkou Dejvického divadla (1992 - 2019), v současnosti  členkou Rady českého střediska ITI, Garanční rady Národního divadla a dozorčí rady Činoherního studia Ústí nad Labem.  Obsah,