Divadelní noviny Aktuální vydání 13/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

13/2024

ročník 33
25. 6. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Kategorie článků:

  Divadlo Viola oslavilo 60. narozeniny

  22. listopadu 2023 diskutujte

  Legendární Viole, nejmenšímu velkému divadle v Praze, je letos 60! Oslavy, jejichž součástí byly například tematické výstavy fotografií či pořady České televize a Českého rozhlasu, vyvrcholily v neděli 19. listopadu.

  Zemřel Miloš Horanský

  07. ledna 2023 6 komentářů

  (14. 5. 1932 Veľká Bytča, Československo - 7. 1. 2023 Praha) Básník, spisovatel, divadelní režisér, pedagog a příležitostný herec. Od roku 1997 profesor. 

  Divadlo Viola připomene Peroutku

  04. ledna 2023 diskutujte

  Divadlo Viola v roce 2023 uvede čtyři nové inscenace, na kterých participují výrazné osobnosti současné divadelní scény. První premiérou je hra s názvem Oblak, který tančil valčík, věnovaná vzpomínce na. novináře Ferdinanda Peroutku.

  Poslední komentáře

  Karel Čapek pro naše dny?

  19. listopadu 2022 diskutujte

  Nápad uvést ve Viole Čapkovy Apokryfy zrál dlouho, píše režisérka a scenáristka Lída Engelová v programu k inscenaci Vyžeňte lvy! v Divadle Viola.

  Viola slaví 60 let výstavou fotografií

  12. října 2022 diskutujte

  Viktor Kronbauer je "dvorním" fotografem Divadla Viola už skoro dvacet pět let. Na aktuální výstavu vybral čtrnáct velkoformátových fotografií, které zvou do světa minulých i současných inscenací a inspirují diváky k návštěvě Violy.

  Viola pro Ukrajinu

  16. března 2022 diskutujte

  V reakci na aktuální dění na Ukrajině odehraje Divadlo Viola 8. dubna od 20 hodin mimořádné benefiční představení inscenace Když teče do bot.

  Charitativní online aukce pro Divadlo Viola

  06. října 2020 diskutujte

  Sedm známých osobností věnovalo šest zážitků a jeden obraz do unikátní charitativní online aukce pro Divadlo Viola. Tereza Kostková, Miroslav Donutil, Václav Vydra, Jiří Dvořák, Ivo Kahánek, Marek Eben, Jiří Anderle.

  Dražba vstupenek do Violy

  26. května 2020 diskutujte

  Divadlo Viola po řadě streamovaných setkání zve diváky opět přímo do hlediště – na červen pro ně připravilo několik nevšedních divadelních večerů.

  Viola v listopadu vzpomíná a slaví

  01. listopadu 2018 diskutujte

  Vladimír Justl, Miroslav Horníček a Emil Viklický. Tři jména nesmazatelně zapsaná v paměti Divadla Viola. Tři výrazné osobnosti české kultury, které kromě legendární pražské scény spojuje také stejný měsíc narození – listopad.  Obsah,