Divadelní noviny Aktuální vydání 15/2023

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

15/2023

ročník 32
19. 9. 2023
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Kategorie článků:

  Nejen shakespearovské léto

  26. srpna 2023 diskutujte

  Osmý ročník Olomouckého nejen shakespearovského léta byl zatím nejúspěšnější ve své historii.

  A jaká je vaše úchylka?

  15. listopadu 2022 diskutujte

  Sezona 2021/2022 se v Divadle Tramtarie vyvíjela nadějně, ale bohužel se zdá, že Tramtarie se opět vrací do zajetých komerčních kolejí. Aktuální recenze komedie Horory z manželských ložnic, již napsal umělecký šéf Vladislav Kracík.

  Tramtarie zve na „nejen“ shakespearovské léto

  30. července 2022 diskutujte

  Tradiční Olomoucké "nejen" shakespearovské léto začne v úterý 2. srpna a vedle divadla pro celou rodinu nabízí i koncerty Anety Langerové a houslisty Jaroslava Svěceného. Festival potrvá do 18. srpna.

  Divadlo Tramtarie je plnoleté

  14. září 2021 diskutujte

  Divadlo Tramtarie vstupuje do své 18. sezóny. Zahájí ji obnovenou premiérou romantického dramatu Madisonské cesty. Divadlo se po téměř roce vrací do svého komorního prostoru a nezakrývá jisté obavy.

  Kabaret nahatý Shakespeare online

  21. prosince 2020 diskutujte

  Olomoucké Divadlo Tramtarie se rozhodlo svým divákům nabídnout rozptýlení: od 30. prosince mohou diváci na jejich webu vidět záznam oblíbené komedie Kabaret nahatý Shakespeare ve Full HD kvalitě.

  Poslední komentáře

  Tramtarie zkouší Nebezpečné známosti

  09. prosince 2020 diskutujte

  V Tramtarii se opět začalo zkoušet. Diváci se tak mohou těšit na světoznámý milostný duel Valmonta a markýzy de Merteuile s názvem Nebezpečné známosti. Ten se měl v Tramtarii odehrát již na jaře, tehdy ho ale zastavila první vlna pandemie.

  Koronavirus jako námět autorské komedie

  18. května 2020 diskutujte

  Divadlo Tramtarie uvede v sobotu 30.5. 2020 autorskou komedii Láska za koronu. Autorem divadelního textu a zároveň režisérem je umělecký šéf souboru Vladislav Kracík.

  Benefiční pohádky Divadla Tramtarie

  22. února 2020 diskutujte

  Divadlo Tramtarie bude pomáhat. Dnes, v sobotu 22. února v 10 hodin zahraje oblíbené Pohádky o mašinkách v Kině Metropol. Výtěžek ze vstupného pak daruje Rodinnému centru.

  Divadlo Tramtarie dnes slaví 15 let!

  15. února 2020 diskutujte

  Divadlo Tramtarie slaví 15 let své činnosti. Pro veřejnost si připravilo komentované prohlídky, výstavu a sestřih z inscenací i narozeninovou oslavu. Oslavy proběhnou v sobotu 15. února 2020.

  Olomoucké „nahaté“ shakespearovské léto

  21. června 2019 diskutujte

  Už počtvrté pořádá Divadlo Tramtarie letní open-air festival Olomoucké „nejen“ shakespearovské léto. Od 8. do 18. srpna 2019 je na programu 11 večerů s divadlem i hudbou, dvě exkluzivní představení a Aneta Langerová.

  Divadlo Tramtarie pomůže dětem, jako je Lukáš

  07. února 2019 diskutujte

  Divadlo Tramtarie opět pomáhá olomouckému P-centru. Po loňském úspěšném Pračlovíčkovi připravilo letos Kouzelnickou sobotu pro děti i rodiče. Akce se koná již tuto sobotu. Výtěžek pomůže Rodinnému centru, které P-centrum provozuje.

  Vlčata v Ponorce aneb Divadelní reality show

  30. ledna 2019 diskutujte

  Inscenace Prostři mě! vznikla na základě autorského komediálního textu Šimona Petáka. Jde o již čtvrtou spolupráci bývalé umělecké šéfky Městského divadla Zlín Hany Mikoláškové s olomouckým divadlem Tramtarie.

  Tramtarie získala sponzorský dar

  06. prosince 2018 diskutujte

  Divadlo Tramtarie je nezávislá profesionální scéna, která působí v Olomouci už od roku 2005. V roce 2018 do rodiny sponzorů přibyla firma ČEZ, která divadlo podpořila částkou 100 tisíc korun.

  Pomáhejte s Tramtarií

  31. října 2018 diskutujte

  Divadlo Tramtarie opět pomáhá – vydává charitativní pohádkový kalendář na rok 2019. Výtěžek z prodeje poputuje Společnosti pro ranou péči, která se stará o rodiny s dětmi s postižením v Olomouckém kraji.  Obsah,