Divadelní noviny Aktuální vydání 15/2023

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

15/2023

ročník 32
19. 9. 2023
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Kategorie článků:

  Queer rytírna 

  18. srpna 2023 diskutujte

  Příběh anglického krále Edvarda II., pověstného slabou vládou a náklonností ke svému příteli Gavestonovi, vylíčil v divadelní hře z roku 1591 dramatik a básník Christopher Marlowe barvitě i s drastickými detaily.

  Blízko daleko Ostravy (No. 2)

  30. května 2023 diskutujte

  Nechci to zakřiknout, ale zatím se letošní patnáctý ročník Dream Factory daří... O představeních Očistec si zaslouží každý Depresivních děti toužících po penězích a Hedwig a její Angry Inch nezávislé Freedom Production z Prahy.

  Musely opustit svou vlast, nikoli profesi

  16. srpna 2022 diskutujte

  V září odehrají ukrajinské herečky premiéru antické tragédie Trójanky. Pražské divadlo Venuše ve Švehlovce uvede aktualizovanou podobu Eurípídovy hry Trójanky v režii oceňovaného režiséra Jakuba Čermáka.

  Prezident a jeho suita očima divadelníků

  29. července 2022 diskutujte

  I kdyby se nejnovější počin Depresivních dětí ocitnul v zapomnění dřív než český prezident a jeho suita, dvě souvislosti by se do dějepisu českého divadla 21. století zapsat mohly... O inscenaci Jakuba Čermáka Očistec si zaslouží každý.

  To byla prda!

  13. září 2021 diskutujte

  O(brrr)ozenecká taškařice, při níž tuhne úsměv na rtech.

  Poslední komentáře

  Festival WILD! nabízí téma queer

  02. srpna 2021 4 komentářů

  Divadlo Venuše ve Švehlovce uvádí ve dnech 2.- 8. srpna v pražském Rock Café a u Pražského metronomu "pod Stalinem" letní festival queer divadla WILD! 2021.

  Miluju offlajn (No. 7)

  02. března 2021 diskutujte

  Závěr offline programu Malé inventury patřil autorské inscenaci Kateřiny Coufalové a Antonie Rašilovové Tvá ústa měla hořkou chuť v režii Jakuba Čermáka.

  Horké zprávy z Dream Factory (No. 1)

  12. října 2020 diskutujte

  Protivirovou podzimní edici ostravské Továrny na sny v pátek zahájila oceňovaná inscenace Maryša (mlčí), souboru Depresivní děti touží po penězích. Navzdory neradostné aktuální situaci divácký hlad po kvalitním divadle i nadále trvá!

  Smrt divadla (No. 1)

  18. září 2020 1 komentář

  Napadlo vás někdy, jaké by to bylo, kdybyste si mohli zvolit hodinu a způsob své smrti? A co takhle najít si pro ni místečko v luxusním hotelu? V takovém případě byste snad mohli prožít svůj Happy end v hotelu Chateau Switzerland.  Obsah,