Divadelní noviny Aktuální vydání 13/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

13/2024

ročník 33
25. 6. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Kategorie článků:

  Mudrování (nejen) nad divadlem (No. 747)

  11. června 2022 2 komentářů

  Revoluční motto z časů Büchnera - Mír chatrčím, válku palácům - doba mění na Válku všem... aneb Mudrování nad šíleným Vojckem nezávislé divadelní skupiny Kupalaŭcy.

  Divadlo Líšeň připomene oběti holocaustu

  25. ledna 2022 diskutujte

  Divadlo Líšeň uvede dvě inscenace s lidskoprávní tematikou doprovázené besedami s investigativními žurnalisty – Hygienu krve s Petrou Procházkovou a Zpověď bachaře s Ondřejem Soukupem.

  Vánoční výzva

  21. prosince 2021 3 komentářů

  Otevřený dopis ministrovi zahraničí Janu Lipavskému k zahájení jednání o pomoci utečencům na polsko-běloruské hranici

  Poslední komentáře

  Zaostřeno na Bělorusko

  17. září 2021 diskutujte

  Ambasáda nezávislé běloruské kultury při Centru experimentálního divadla iniciuje a organizuje mimořádný projekt Zaostřeno na Bělorusko/ Visegrad focus: Belarus, který se uskuteční ve dnech 23. 9. až 26. 9. 9. 2021.

  Zaostřeno na Bělorusko

  10. září 2021 diskutujte

  Ambasáda nezávislé běloruské kultury při Centru experimentálního divadla iniciuje a organizuje mimořádný projekt Zaostřeno na Bělorusko/ Visegrad focus: Belarus, který se uskuteční ve dnech 23. 9. až 26. 9. 9. 2021.

  Běloruští spisovatelé čtou (v) Česku

  18. května 2021 diskutujte

  Umělcem v Bělorusku: Nastassja Kudasavová a Sjarhej Kalenda přijeli do Česka na rezidenční pobyt, který vznikl na popud Ambasády nezávislé běloruské kultury, Centra experimentálního divadla a Moravské zemské knihovny.

  Nejsme politici, jsme umělci

  30. března 2021 diskutujte

  Sledujeme dění v Bělorusku, kde lidé navzdory tvrdým represím a zastrašování vytrvale bojují za spravedlivé volby, svobodu a demokracii... Do České republiky přijede na jaře na rezidenční pobyt šest běloruských umělců.

  Vrať mi živého syna jen

  23. března 2021 diskutujte

  Městská divadla pražská začala připravovat novou podcastovou řadu Moderní divadlo. První díl je věnován běloruské protestní poezii.

  Olomouc se zahalí do červené a bílé

  22. března 2021 diskutujte

  Moravské divadlo Olomouc se rozhodlo symbolicky podpořit běloruské nevládní a neziskové organizace. Ve čtvrtek 25. března se budova divadla zahalí do barev historické státní vlajky. Podporu vyjádří rovněž Unie výtvarných umělců Olomoucka.

  Umění jako politické gesto

  05. února 2021 diskutujte

  Pozvánka na online debatu - Umění jako politické gesto: český a slovenský příspěvek ke Dni solidarity s Běloruskem. Diskuse se uskuteční 7. 2. 2021.

  Rezidenční pobyty pro běloruské spisovatele

  03. února 2021 diskutujte

  Moravská zemská knihovna vyhlašuje nové rezidenční pobyty pro běloruské spisovatele.

  Uražení se představí i v Komorní scéně Aréna

  18. listopadu 2020 diskutujte

  Komorní scéna Aréna se rozhodla zapojit do mezinárodního divadelního projektu Insulted. Belarus(sia). Worldwide Readings. Projektu dala název divadelní hra významného běloruského dramatika Andreje Kurejčika Uražení.

  Zřízení Ambasády nezávislé běloruské kultury v ČR

  16. listopadu 2020 diskutujte

  Centrum experimentálního divadla v Brně, jehož součástí jsou Divadlo Husa na provázku, Ha-Divadlo a platforma Terén, zřizují v Brně Ambasádu nezávislé běloruské kultury v ČR.

  Zlínské divadlo podporuje Bělorusko

  08. října 2020 1 komentář

  Městské divadlo Zlín se jako první v České republice zapojí do scénických čtení současné běloruské hry Uražení. Bělo/R/usko. Akce je součástí celosvětového projektu Insulted. Belarus(sia) Worldwide Readings.  Obsah,