Divadelní noviny Aktuální vydání 7/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

7/2024

ročník 33
2. 4. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Kategorie článků:

  Vyjádření podpory slovinské nezávislé divadelní scéně

  Vyjádření podpory slovinské nezávislé divadelní scéně
  07. února 2022 diskutujte

  Slovinsko k sobě v poslední době poutá více pozornosti, než by jim možná bylo milé. Vedle mediálně reflektovaných útoků na nezávislost slovinské justice a médií se zemí plíživě vine ještě druhá stejně nebezpečná linie.

  V pondělí se rozsvítí majáky kultury

  09. října 2020 diskutujte

  V pondělí 12. října v 19.30 se po celé České republice rozsvítí Majáky české kultury - světelné sloupy v místech, kde by v tu chvíli, nebýt koronavirové pandemie, normálně probíhaly koncerty, divadelní představení, projekce filmů i vernisáže výstav.

  Prohlášení Jihočeského divadla k mimořádným opatřením

  09. října 2020 diskutujte

  V souladu s mimořádnými opatřeními Vlády ČR ruší Jihočeské divadlo s platností od 12. do 25. 10. 2020 veškerá představení na svých scénách včetně kurzů a programů Ateliéru 3D a kurzů Baletní školy. B

  Výběrové řízení na ředitele/ředitelku Činoherního studia

  Statutární město Ústí nad Labem vyhlašuje výběrové řízení na obsazení vedoucího pracovního místa ředitele/ředitelky Činoherního studia města Ústí nad Labem, příspěvkové organizace.

  Poslední komentáře

  Vyjádření Národního divadla moravskoslezského k současné situaci

  09. října 2020 diskutujte

  Národní divadlo moravskoslezské k aktuálnímu novému zákazu hrát: Smíme dohrát generálku a premiéru  komedie Andrzeje Saramonowicze Testosteron. Dnes a zítra hrajeme baletní Rossiniho karty.

  Vyjádření Národního divadla a Asociace profesionálních divadel

  08. října 2020 diskutujte

  K současné situaci se vyjádřil ředitel Národního divadla Jan Burian i předseda Asociace profesionálních divadel Stanislav Moša. Divadla se bez vyjímek na 14 dní od pondělí 12. 10. 2020 zavřou.

  Vyjádření Asociace profesionálních divadel a Národního divadla

  01. října 2020 diskutujte

  Vyjádření Asociace profesionálních divadel a Národního divadla k současnému omezení kvůli nouzovému stavu.

  Stanovisko Jednoty hudebního divadla

  01. října 2020 diskutujte

  Stanovisko Jednoty hudebního divadla k usnesení vlády o přijetí krizového opatření týkajícího se zákazu koncertů, divadelních a jiných uměleckých představení a slavností, při kterých se převážně zpívá.

  Árpád Schilling k obsazení SZFE

  16. září 2020 diskutujte

  Režisér a umělecký šéf divadla Krétakör Árpád Schilling komentuje ve svém prohlášení situaci kolem obsazení budapešťské Univerzity divadelních a filmových umění (SZFE).

  Stará aréna: Proč nehrajeme

  15. února 2019 1 komentář

  V ostravském divadle Stará aréna se v únoru 2019 neodehrají reprízy většiny inscenací, které má na repertoáru. Přiložené prohlášení ozřejmuje důvody herců-spolupracovníků Staré arény pro ukončení spolupráce s tímto divadlem.  Obsah,