Divadelní noviny Aktuální vydání 13/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

13/2024

ročník 33
25. 6. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Kategorie článků:

  České primadony v Met opeře

  25. května 2024 diskutujte

  Národní muzeum ve spolupráci s Českým centrem a Metropolitní operou v New Yorku otevřelo 22. května zbrusu novou výstavu s názvem České primadony v Met opeře.

  Stávka v Národním muzeu

  27. listopadu 2023 diskutujte

  Odboráři v pražském Národním muzeu (NM) se připojili k účastníkům odborářského protestu proti vládě a jejím krokům a vyhlásili od 12:20 hodinovou výstražnou stávku.

  Hvězdy září pro Ukrajinu

  21. května 2022 diskutujte

  Benefiční koncert Hvězdy září pro Ukrajinu 17. května v Národním muzeum v Praze zahájil sbírku určenou k záchraně památek ničených okupanty na Ukrajině.

  Poslední komentáře

  V  Národním muzeu září hvězdy

  18. prosince 2021 diskutujte

  Prostřednictvím toho nejlepšího a nejzajímavějšího ze sbírek Divadelního oddělení Národního muzea ukazuje výstava Když hvězdy září, jakými peripetiemi procházelo za více než dvě stě let postavení divadelních tvůrců ve společnosti.

  Výstava Račte vstoupit do divadla virtuálně

  12. října 2020 diskutujte

  Když jsme si na stránkách tohoto listu v recenzi výstavy Račte vstoupit do divadla z pera šéfredaktora přečetli zmínku o tom, že by mohla dobře sloužit jako učebnice dějin českého divadla, rozhodli jsme se napomoci tomu vytvořením její 3D vizualizace, tedy aplikace, která...

  Račte vstoupit!

  13. prosince 2019 diskutujte

  Zajímá vás, co přesně se skrývá pod označením divadelní cedule a co dalšího mohou návštěvníkům nabídnout bohaté fondy Divadelního oddělení Národního muzea?

  Jarmila Novotná jako Nevěsta prodaná do ciziny

  01. března 2019 diskutujte

  Ve středu 6. března otevře Národní muzeum v Muzeu Bedřicha Smetany novou výstavu s názvem Nevěsta prodaná do ciziny, mapující osudy nejznámější Smetanovy opery na zahraničních jevištích.

  Proměny scénické výpravy v Prachaticích

  17. prosince 2018 diskutujte

  Národní muzeum otevírá v Muzeu české loutky a cirkusu v Prachaticích výstavu s názvem Profese scénograf: Proměny scénické výpravy ve sbírkách Národního muzea. K vidění bude do 16. dubna 2019.  Obsah,