Divadelní noviny Aktuální vydání 15/2023

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

15/2023

ročník 32
19. 9. 2023
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Kategorie článků:

  Prázdninové loutkohrátky

  13. července 2023 diskutujte

  Prázdniny jsou v plném proudu a s nimi i pestrý program pro děti a jejich hravé rodiče v Muzeu loutkářských kultur v Chrudimi. Tvořte s námi v Otevřeném loutkářském ateliéru, poznejte tajemství loutek a mnoho dalšího!

  Muzejní noc v Chrudimi láká do pravěku

  13. května 2023 diskutujte

  Brány Muzea barokních soch, Regionálního muzea i Muzea loutkářských kultur v Chrudimi se v pátek 26. května 2023 opět otevřou mimo obvyklou otevírací dobu a nabídnou bohatý, převážně kulturní program pro návštěvníky všech generací.

  Velikonoce v Muzeu loutkářských kultur

  31. března 2023 diskutujte

  Na Škaredou středu 5. dubna 2023 se v Muzeu loutkářských kultur v Chrudimi uskuteční oblíbená akce nazvaná Velikonoce v muzeu.

  Konec prázdnin bude opět Bez nití

  17. srpna 2022 diskutujte

  Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi pořádá od 30. srpna do 1. září 2022 již 6. ročník multižánrového kulturního festivalu Bez nití | Odvázané léto na terasách.

  Černé loutkové divadlo v Chrudimi

  22. března 2022 diskutujte

  Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi otevřelo novou výstavu Cesta za světlem s podtitulem Luminiscenční loutky divadla Blackwits. Návštěvníkům představí svítící loutky známého divadla Blackwits Ivana Krause a Naděždy Munzarové.

  Poslední komentáře

  Svátek loutkářů oslaví muzeum výstavou

  10. března 2022 diskutujte

  Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi otevírá v pondělí 21. 3. 2022 u příležitosti Světového dne loutkového divadla novou výstavu nazvanou Cesta za světlem.

  Nad Chrudimí bdí Anděl splněných přání

  06. prosince 2021 diskutujte

  Muzeum loutkářských kulturmá opět po roce svého okřídleného strážce. Na arkádách Mydlářovského domu se až do Tří králů usadil anděl, který nejenže bdí nad všemi lidmi dobré vůle, ale je schopen jim vyplnit i jejich tajná přání.

  Chrudim hostí již po osmé Noc literatury

  22. září 2021 diskutujte

  Dnes od 18 hodin bude Chrudim již po osmé hostit Noc literatury. Na akci spolupořádané MK Chrudim a Muzeem loutkářských kultur v Chrudimi přečtou ukázky z moderních českých překladů evropské literatury.

  Odvázané léto na terasách v Chrudimi

  13. srpna 2021 diskutujte

  V pátek 20. srpna a v sobotu 21. srpna 2021 pokračuje program festivalu Bez nití|Odvázané léto na terasách, který již popáté pořádá Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi.

  Odvázané léto na chrudimských terasách

  30. července 2021 diskutujte

  V Muzeu loutkářských kultur v Chrudimi dnes začíná pátý ročník festivalu Bez nití / Odvázané léto na terasách.

  V létě budou loutky bez nití

  25. června 2021 diskutujte

  Program Muzea loutkářských kultur v Chrudimi v období letní turistické sezóny obohatí již pátý ročník multižánrového festivalu Bez nití|Odvázané léto na terasách.

  Loutkářská Chrudim má sedmdesátiny

  17. června 2021 diskutujte

  Loutková představení pro dětské i dospělé diváky, semináře, dílny pro veřejnost, příměstský loutkářský tábor, výstavy i koncerty nabízí letošní jubilejní festival Loutkářská Chrudim.

  Jů a Hele oslaví kulaté narozeniny v muzeu

  15. června 2021 diskutujte

  V pátek 18. června 2021 se pro návštěvníky Muzea loutkářských kultur v Chrudimi otevře nová výstava nazvaná Hele, v muzeu je Jů a Hele! Je symbolickým dárkem k 40. narozeninám oblíbených postaviček Studia Kamarád.

  Vycestujte se Spejblem do světa

  08. května 2021 diskutujte

  Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi konečně otevřelo své prostory veřejnosti a od minulého týdne zve na novou výstavu Spejblova ceSTOvka. Návštěva muzea je v současné době možná za zpřísněných hygienických pravidel.  Obsah,