Divadelní noviny Aktuální vydání 15/2023

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

15/2023

ročník 32
19. 9. 2023
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Kategorie článků:

  Podle nosu poznáš kosu

  22. července 2022 1 komentář

  Co jenom s tím nosem Francouzi mají? Jejich jazyk je plný nosovek, jednou z nejprestižnějších profesí je mistr parfumér zvaný nos a mezi muži je skutečně častý výraznější profil.

  Vzteklej prst na tepu doby

  15. července 2022 diskutujte

  Původně poměrně kontroverzní rocková show Hedwig a její Angry Inch o chlapci z východního Berlína měla premiéru na Off-Broadwayi na sklonku devadesátých let a okamžitě se stala hitem.

  S Janžurovou na letní terase

  03. července 2021 diskutujte

  Divadlo Kalich zahájilo svou třetí letní sezonu na venkovní scéně na Žižkově premiérou komorní komedie Pusťte mě ven! současného francouzského dramatika, herce a scenáristy Jeana-Marie Chevreta. Je poctou herečce Ivě Janžurové.

  Mauglí pomůže divadelním technikům

  01. května 2020 a diskutujte

  Muzikál Mauglí Ondřeje Soukupa a Gabriely Osvaldové v režii dua Skutr uvádí pražské Divadlo Kalich od září roku 2013. Od dnešních 19 hodin ho bude možné zhlédnout ze záznamu na mall.tv v rámci projektu #kulturažije.

  Vladyka s Holubem mají zase Plný kapsy šutrů

  06. března 2019 diskutujte

  Premiéru měla v prosinci 2002, od té doby se hra irské autorky Marie Jones Plný kapsy šutrů s Miroslavem Vladykou a Radkem Holubem hrála patnáct let. 7. března se na českou divadelní scénu vrátí po téměř dvou letech v Divadle Kalich.

  Poslední komentáře

  Kritické teze Josefa Hermana (No. 1/2019): Vlasy

  22. ledna 2019 diskutujte

  Legendární rockový manifest o květinových dětech se v Divadle Kalich stal nezáživnou učební látkou.

  Hvězdné léto pod žižkovskou věží

  28. listopadu 2018 diskutujte

  Na pestrý repertoár, atraktivní herecké obsazení a na vysoký divácký komfort především sází nová letní scéna Divadla Kalich, která vznikne v prostorách pod žižkovskou televizní věží v Mahlerových sadech na Praze 3.  Obsah,