Divadelní noviny Aktuální vydání 7/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

7/2020

ročník 28
31. 3.–13. 4. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Kategorie článků: Aktuálně

  AMU první v ČR získala institucionální akreditaci

  09. dubna 2020 Žádný komentář

  Akademie múzických umění v Praze získala minulý měsíc jako první vysoká umělecká škola v ČR institucionální akreditaci pro oblast vzdělávání Umění, a tak si AMU může o studijních programech rozhodovat sama.

  Zemřel Gabriel Gössel

  08. dubna 2020 1 komentář

  (17. 11. 1943 Praha -  5. 4. 2020 Praha) Překladatel z angličtiny, sběratel zvukových nahrávek a starých zvukových přístrojů.

  Ať žije divadlo! Ať žijí knížky!

  08. dubna 2020 Žádný komentář

  Stanice Český rozhlas Dvojka v souvislosti s kritickou situací ve většině kulturních oborů připravila speciální vysílání v podobě 12hodinového živého maratonu rozhovorů s osobnostmi české divadelní a literární scény.

  Zemřel Pavel Baxa

  07. dubna 2020 Žádný komentář

  (9. 1. 1951 Kremnica, Slovensko –  6. 4. 2020 Praha) Dirigent, sbormistr, tenorista a instrumentalista spolupracující s řadou hudebních těles a divadel.

  GeoBlog Ladislava Vencálka (No. 15)

  07. dubna 2020 1 komentář

  Ladislav Vencálek se vydává po stopách písně V malé cukrárně. Píseň ho zavede do dějin své vlastní rodiny, ale i do těch přeshraničních.

  Poslední komentáře

  Konec nakladatelů a knihkupců?

  07. dubna 2020 Žádný komentář

  Svaz českých knihkupců a nakladatelů se obává, zda se knižní trh nezhroutí a apeluje na ministra kultury, aby se věcí zabýval.

  Otáčivé hlediště tuto sezonu neodehraje

  06. dubna 2020 Žádný komentář

  Jihočeské divadlo ruší letošní sezonu otáčivého hlediště v Českém Krumlově. Důvodem je nejasná situace kolem koronaviru.

  Divadlo Ungelt spouští talk show

  06. dubna 2020 Žádný komentář

  Pražská scéna Divadlo Ungelt pokračuje v online přenosech. Diváky čeká desítka talk show s herci Tatianou Dykovou, Pavlem Liškou, Richardem Krajčem či Hanou Maciuchovou.

  Vysílá Přední Kopanina (No. 15-20)

  Vážení a milí, dnes si můžete poslechnout všechny díly mých písní či veršů pro dobrou náladu, které nebyly na i-DN dosud publikovány. Současně nabízím pro zájemce obsah prvních dvaceti pokračování.

  Mudrování (nejen) nad divadlem (No. 544)

  05. dubna 2020 2 komentáře

  Divadla nehrají, není kam jít aneb Mudrování nad dobou náhubkovou.

  Herecká asociace: reakce na podporu OSVČ

  04. dubna 2020 Žádný komentář

  Herecká asociace, profesní a odborová organizace, pečlivě sleduje kroky Vlády ČR, které mají vést k podpoře naší společnosti v rámci dnešní „virové krize“.

  Prohlášení zástupců české hudební scény

  04. dubna 2020 Žádný komentář

  Pandemie koronaviru zasáhla výdělečný potenciál a obchodní vyhlídky hudebních společností a umělců napříč hudebním průmyslem. Pořadatelé koncertů vyzývají politiky k přijetí důležitých opatření.

  Mudrování (nejen) nad divadlem (No. 543)

  04. dubna 2020 1 komentář

  Pane, pane, je neděle, půjdeme do divadla, máte radost?, pravila ještě před koronavirovou krizí múza Mab aneb Mudrování nad premiérou pohádky Kolíbá se velryba v Divadle Radost.

  Šaldovo divadlo spouští online seriál

  03. dubna 2020 1 komentář

  V Divadle F. X. Šaldy již dnes odstartuje historicky první online divadelní seriál na českém území.

  Mimořádný zpravodaj IDU (No. 5)

  02. dubna 2020 Žádný komentář

  Zdravíme vás z IDU! V pátém mimořádném newsletteru přinášíme kromě nových a aktualizovaných opatření ke zmírnění dopadů pandemie příklady dobré zahraniční praxe.

  #kulturažije má na kontě přes dva miliony

  02. dubna 2020 Žádný komentář

  Nově se do série zapojí Čechomor, Kapitán Demo, festival Jeden svět, veletrh Svět knihy i hlavní město Praha. Z neblahé představy, že by kultura mohla přijít o své nezastupitelné místo ve společnosti, vznikla ze dne na den série #kulturažije, za kterou stojí internetová...

  Pusťte si tanec domů!

  02. dubna 2020 Žádný komentář

  Festival Tanec Praha a Divadlo pro tanec Ponec nabízejí dnes, ve čtvrtek 2. dubna, záznam úspěšného projektu souboru Spitfire Company a Studia Damúza One Step Before the Fall. Inscenace získala v roce 2013 Cenu Divadelních novin v oboru tanec.  Obsah,