Divadelní noviny Aktuální vydání 19/2019

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

19/2019

ročník 28
12. 11.–25. 11. 2019
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Obnažení a vyvržení také v Brně 

  Festival divadelní, hudební, taneční, literární, výtvarné a jiné alternativy …příští vlna/next wave… se opět přelévá do Brna. Druhý říjnový víkend zde představí čtveřici projektů reprezentujících letošní motto festivalu Obnažení a vyvržení, v němž se odráží jak dramaturgické směřování 23. ročníku, tak formální stránka uvedených projektů. 

  FOTO ANETA VAŠATOVˇA

  Představení dvojice Dominik Styk a Lucia Kramárová Neviestka, či panna? má podobu iniciačního rituálu FOTO ANETA VAŠATOVÁ

  Po oba dva dny najde …příští vlna/next wave… útočiště v brněnském HaDivadle. V sobotu 8. října tady bude takřka erotické dusno. Dramaturgyně Lenka Dombrovská k výběru prozradila: V mnoha podobách se objevuje vnitřní a vnější nahota, známý a cizí svět, cesta a cíl. Představení dvojice Dominik Styk a Lucia Kramárová Neviestka, či panna? má podobu iniciačního rituálu. Mladá performerka Nela H. Kornetová se skupinou T.I.T.S. přiváží z Norska multimediální inscenaci My Own Private Picture, jež vypráví o našich touhách a jejich mediálních (před)obrazech. 

  14522987_1408993385795743_220069087489555758_n

  Nedělní program začne v 17 hodin na Moravském náměstí, kde současné kočovné Divadlo koňa a motora vystoupí se svou shakespearovskou adaptací Othello is black. Ve čtyři staletí starém textu nachází podobenství o současné síle politické, rasové i jiné demagogie. Večer v HaDivadle bude patřit inscenaci Hoří pražské MeetFactory. Divadelní adaptace románu současné německé autorky íránského původu Sudabeh Mohafez odhaluje obraz ženy, která je pod rouškou úspěšné a nezávislé osobnosti zoufalou a osamělou bytostí. Hoří lze označit jako inscenaci klidné síly. Pozorujete vnitřní boj hlavní hrdinky, kterou excelentně ztvárňuje Anita Krausová, vše plyne pozvolna, až na konci zjistíte, že vás příběh zasáhl jako lavina. Vyzdvihla bych také mimořádnou hudbu Jakuba Kudláče, dodává Lenka Dombrovská.

  Více informací naleznete na stránkách: www.nextwave.cz

  ///

  O pražské části festivalu …příští vlna/next wave… na i-DN:

  Festival obnažených a vyvržených (No. 1)

  Festival obnažených a vyvržených (No. 2)

  Festival obnažených a vyvržených (No. 3)

  Festival obnažených a vyvržených (No. 4)

  Festival obnažených a vyvržených (No. 5)

  Festival obnažených a vyvržených (No. 6)

  Festival obnažených a vyvržených (No. 7)

  Festival obnažených a vyvržených (No. 8)

  Festival obnažených a vyvržených (No. 9)

  ///

  Více o festivalu …příští vlna/next wave… na i-DN:

  Země a nahota ve všech pádech

  Oslzlý, Klíma, Maryško, Nytra, Pomezí a Menteatrál obdrželi Pocty

   

  • Autor:
  • Publikováno: 3. října 2016

  Komentáře k článku: Obnažení a vyvržení také v Brně 

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,