Divadelní noviny Aktuální vydání 21/2019

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

21/2019

ročník 28
10. 12.–23. 12. 2019
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Nultý bod (No. 1) Za dveřmi / 2018

  Už do desátého ročníku vstupují na začátku týdne dva pozoruhodné festivaly, které nabídnou nejen zajímavé podněty z oblasti nonverbálního umění, ale hlavně nenechají diváky ani o prázdninách bez divadla.

  Je tu Nultý bod, který představuje českým divákům nové provokativní a  doposud neprozkoumané divadelní žánry a trendy evropského divadla v oblasti tanečního divadla, fyzického divadla a performing artu. Ve dnech 16. 7. – 21. 7. se s ním znovu potkáme v Divadle v Celetné, ve Werichově vile, v zahradě Werichovy vily a v prostoru Národní galerie. Přijedou zahraniční hosté, jako kanadská tanečnice Diana Ashbee, italsko-anglická dvojice Igor a Moreno či španělský loutkář a performer David Moreno. A také domácí – Miřenka Čechová alias McKenzie Tomski představí svou Miss AmeriKa a Spitfire Company taneční rituál Constellations II.

  Nultý bod zahájí představení kanadské choreografky Dainy Ashbee v interpretaci Paige Culley.  FOTO ARCHIV NULTÝ BOD

  Ve čtyřech dnech – 16.-19.července – na pražské Výstaviště vtrhne festival pouličního divadla Za dveřmi. V open-air prostoru, ale také ve stanu nabídne 40 divadelních a hudebních představení, performancí, kabinet kuriozit, workshopy, programy pro děti či tančírnu…  Kamchàtka ze Španělska, Cabinet Fatalia z Německa, Portugalec Enano a samozřejmě také české soubory: Bratři v tricku společně s Holektivem, Hombres, Squadra Sua či Cink Cink Cirque.

  Katalánec Adrian Schvarzstein přiveze na festival Za dveřmi Dans. FOTO ARCHIV ZA DVEŘMI

  Především děti, ale patrně i unavení doprovázející rodiče, ocení loutkoviště (Loutka+hřiště=Loutkoviště). Pro účastníky budou připraveny originální konstrukce loutkových divadýlek, kde si každý může vyzkoušet, jaké to je hrát loutkové divadlo – stát se na chvíli hercem, režisérem, hudebníkem nebo divadelním kritikem.

  ///

  Více na i-DN:

  Nultý bod (No. 2) Za dveřmi / 2018

  Nultý bod (No. 3) Za dveřmi / 2018

  Nultý bod (No. 4) Za dveřmi / 2018

  Nultý bod (No. 5) Za dveřmi / 2018

  Nultý bod (No.6) Za dveřmi / 2018

  Nultý bod (No. 7) Za dveřmi / 2018

  Nultý bod (No. 8) Za dveřmi / 2018

  Nultý bod (No. 9) Za dveřmi / 2018

  ///


  Komentáře k článku: Nultý bod (No. 1) Za dveřmi / 2018

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,