Divadelní noviny Aktuální vydání 4/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

4/2024

ročník 33
20. 2. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Divadelní noviny > Reklamní články

  Zpříjemněte si jaro špičkovými muzikály!

  Divadlo J. K. Tyla v Plzni si pro mimoplzeňské diváky připravilo speciální akci. Exkluzivní vstupenky na vybrané reprízy muzikálů Billy Elliot (20. března 2020) Elisabeth (25. dubna 2020) včetně dopravy z Praha do Plzeň a zpět. Nepropásněte jedinečnou šanci vidět dva unikátní muzikály! Ve vstupném je zahrnuta vstupenka na muzikál na nejlepší místa v divadle a doprava. Zpříjemněte si jaro špičkovými muzikály!

  Muzikálový soubor Divadla Josefa Kajetána Tyla uvedl světově proslulý muzikál skladatele a zpěváka Eltona Johna a libretisty Lee Halla Billy Elliot jako první divadlo v České republice. Emotivní dílo, které patří mezi nejpopulárnější a nejoceňovanější muzikály současnosti režíroval Lumír Olšovský a jeho premiéra proběhla v květnu loňského roku na Nové scéně DJKT.

  Dojemný muzikál vypráví o tanečně nadaném jedenáctiletém chlapci, který aby mohl jít za svým snem, musí bojovat nejen s nepřízní rodiny, ale i s drsným prostředím zoufalých horníků, bojujících o svou práci. Jedinečnost tohoto muzikálu tkví nejen v silném příběhu a emotivní hudbě Eltona Johna, ale také v obsazení hlavních rolí dětskými představiteli, podotýká režisér Lumír Olšovský. Pro nesmírně obtížnou roli Billyho Elliota jsme po dlouhých konkurzech vybrali dva talentované chlapce, kteří museli absolvovat náročnou několikaměsíční taneční přípravu. V titulní roli se tedy divákům představí Miloslav Frýdl, který si již zahrál na plzeňské Nové scéně v muzikálech Donaha! a Zahrada divů, a Šimon Fikar, jehož herecké zkušenosti jsou spojené s dabingem. Celé zkoušení bylo pro nás někdy dost obtížné, museli jsme totiž náročné tréninky baletu, jazzu a stepu skloubit se školou, vysvětluje Miloslav Frýdl a jeho herecký kolega Šimon Fikar dodává: Co se týče tréninků, tak to byla jen malá část toho, co nás čekalo během samotného zkoušení, kdy jsme museli zvládnout choreografii, zpěv a herectví. Jsme sice nadšení z takové krásné příležitosti, ale zároveň se taky hodně bojíme.

  Jako první divadlo v republice DJKT Plzeň uvedlo i další celosvětově úspěšný muzikálový hit –Elisabeth. Za jeho vznikem stojí dvojice prestižních evropských tvůrců, textař a libretista Michael Kunze a skladatel Sylvester Levay. Velkolepé dílo o životě proslulé císařovny, jehož premiéra byla v listopadu minulého roku, připravil opět inscenační tým v čele s režisérem Lumírem Olšovským.

  Inscenace Elisabeth je považována za nejúspěšnější původní muzikálové dílo kontinentální Evropy a od její světové premiéry v Divadle Na Vídeňce v roce 1992 ji viděly jen ve Vídni dva milióny diváků. V Plzni bude uvedena ve spolupráci s Vereinigte Bühnen Wien (Spojené scény vídeňské), jež patří mezi celosvětově nejvýznamnější muzikálové producenty. Obsazení všech sólových rolí schvalovali samotní autoři a  hudební přípravy přijel zkontrolovat také dirigent posledního vídeňského nastudování, přibližuje průběh zkoušek Pavel Bár.

  Levayova partitura obsahuje náročné zpěvní party, Kunzeho osobitý způsob muzikálové tvorby stavějící na pečlivě propracovaném libretu od interpretů zase vyžaduje herecké dovednosti na nejvyšší úrovni. V Plzni se s nároky kusu vyrovnávají nad očekávání dobře. Inscenace těží z pevného vedení herců, promyšlených mizanscén a pěveckých výkonů, psala pro Divadelní noviny Tereza Zálešáková. Celou recenze na Elizabeth můžete najít zde.

  Neváhejte se do Plzně na tyto dva výjimečné muzikály vypravit!

  ///

  Cena vstupenky včetně dopravy je 850,-.

  Pro rezervaci místa a další informace kontaktujte produkční muzikálu DJKT:

  Klára Hlušičková – e-mail: [email protected], tel.: + 420 721 055 300

  Informace také na www.djkt.eu

  ///

  • Autor:
  • Publikováno: 9. března 2020

  Komentáře k článku: Zpříjemněte si jaro špičkovými muzikály!

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,