Divadelní noviny Aktuální vydání 20/2023

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

20/2023

ročník 32
28. 11. 2023
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Divadelní noviny > Burza Festivaly Kontext Zprávy

  Ženy ženám

  V květnu, měsíci vyhrazeném lásce i Svátku matek, se bude konat tradiční festival Divadla Bolka Polívky Ženy ženám (a odvážným mužům). A právě matky a mateřství jsou hlavním tématem 6. ročníku. Bohatá programová nabídka se letos rozšíří také do Univerzitního kina Scala, do Freskového sálu na Zelném trhu a do Moravské galerie v Brně.

  Nedělní večer 22. května bude patřit setkání dávných přítelkyň, které válka postaví proti sobě – Rouen 44 s Klárou Trojanovou a Chantal Poullain. Nezaměnitelný hlas Chantal Poullain si 12. května můžete vychutnat také ve Freskovém sále při koncertu šansonů. Foto: archiv divadla

  Milé ženy, my muži toho o ženách mnoho nevíme, protože když jsou ženy opravdu šťastné, spokojené a vyrovnané, tak u toho většinou nejsme. A toto naše setkávání je nám velmi užitečné, napomáhá poznání, usmívání a milování. Milování poznaného. Máme vás rádi. Mějte nás taky, vzkazuje principál divadla Bolek Polívka.

  Divadelní program v rámci festivalu zahájí hra Silnice z repertoáru Divadla Kalich. Poselství o tom, že každý kámen, každý, i ten nejubožejší člověk na světě má smysl, předají Barbora Hrzanová a Radek Holub v úterý 3. května. Chlapi, pozor, jedu je dost, varuje spolek MALÉhHRY ve svém představení Nebe? v úterý 10. května. Divadlo Bolka Polívky a La Fabrika ve středu 11. května uvedou Proslov – pohybový one-woman stand-up Anny Polívkové. Nedělní večer 22. května bude patřit setkání dávných přítelkyň, které válka postaví proti sobě – Rouen 44 s Klárou Trojanovou a Chantal Poullain. Nezaměnitelný hlas Chantal Poullain si 12. května můžete vychutnat také ve Freskovém sále při koncertu šansonů. V sobotu 28. 5. přijde na řadu Manželské vraždění Divadla Na Jezerce, ve kterém excelují Jaroslav Dušek a Nataša Burger.

  Divadlo Bolka Polívky a La Fabrika ve středu 11. května uvedou Proslov – pohybový one-woman stand-up Anny Polívkové. Foto: archiv divadla

  Freskový sál bude hostit řadu přednášek na (ne)ženská témata. Ve středu 4. 5. se tady od 17 hodin bude mluvit se například o tom, jak si během mateřské uchovat duševní zdraví (hosty budou Michaela Duffková, autorka blogu Zápisník alkoholičky, a terapeutka a psycholožka Eliška Remešová). Vlastní zkušenosti s rodičovstvím a kariérou popíší v úterý 17. 5. úspěšné podnikatelky Olga Girstlová (zakladatelka společnosti GiTy) a Jana Musilová (zakladatelka společnosti LIKO-S). A v pondělí 23. 5. se bude diskutovat o těle a kráse během těhotenství a po porodu s nutriční terapeutkou Hedvikou Jakešovou a spoluzakladatelkou projektu Tělo s příběhem Kateřinou Kopicovou.

  Foyer Divadla Bolka Polívky od 2. května zaplní Relax slovenské výtvarnice Márie Bidelnicové, známé pod pseudonymem MURO, která se věnuje vlastní tvorbě, restaurování a fotografování. Do výtvarného umění se můžete ponořit také 17. května při komentované prohlídce výstavy Civilizovaná žena v Místodržitelském paláci.

  Rouen 44 s Klárou Trojanovou a Chantal Poullain. Foto: archiv divadla

  Kino Scala v rámci festivalu promítne například kultovní Amélii z Montmartru nebo Nejhoršího člověka na světě, snímek na pomezí komedie a dramatu o vztazích v současné době nekonečných možností.

  Všem, kteří chtějí pomoci, bude na závěr festivalu 28. května určen od 13 hodin charitativní bazar a swap na nádvoří Místodržitelského paláce na Moravském náměstí. Výtěžek z bazaru bude věnován Ženskému vzdělávacímu spolku Vesna.

  • Autor:
  • Publikováno: 28. dubna 2022

  Komentáře k článku: Ženy ženám

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,