Divadelní noviny Aktuální vydání 13/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

13/2020

ročník 29
23. 6.–1. 9. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Umělecký šéf DHnP jmenován

  Ředitel Centra experimentálního divadla v Brně Petr Oslzlý jmenoval minulý týden uměleckým šéfem Divadla Husa na provázku jeho dramaturga a dočasného uměleckéo šéfa Miroslava Oščatku. Jmenování platí do 31. července 2019. Dosud byl Oščatka jen pověřený vedením. Po jmenování může Oščatka snáze vyjednávat s režiséry a připravovat sezonu 2019/2020. Oznámila to mluvčí Husy na provázku Alžběta Nagyová.

  Miroslav Oščatka. FOTO archiv

  Z vedení Husy na provázku odešel s koncem loňského kalendářního roku Vladimír Morávek. Změny čekají také zastřešující Centrum experimentálního divadla, místo ředitele po sezoně opustí zakladatel a dlouholetý šéf Petr Oslzlý.

  Město vypsalo výběrové řízení na ředitele centra s předpokladem, že úspěšný adept navrhne také nového uměleckého šéfa Husy na provázku a vyřeší budoucnost končícího Divadla U stolu, spjatého s odcházejícím Františkem Derflerem. Do výběrového řízení se přihlásili režiséři Pavel Baďura a Frédéric Poty, intendantka Husy na provázku Eva Yildizová a také Oščatka. Komise ale nikoho nevybrala. Hledání pokračuje formou neveřejného výběrového řízení.

  Rada města i výběrová komise si uvědomují, že ředitele Centra experimentálního divadla do dalšího období je třeba najít co nejdříve. Proto nyní intenzivně uvnitř výběrové komise jednáme o jménech, která chceme oslovit, uvedl v pondělí náměstek primátora pro kulturu Matěj Hollan (Žít Brno). Jednoho z uchazečů z prvního výběrového řízení komise údajně osloví a požádá o dopracování koncepce a dotažení personálních záležitostí. Spekuluje se o tom, že se jedná právě o současného uměleckégo šéfa DHnP Miroslava Oščatku. Ve hře jsou však údajně i další jména mimo čtyři původní uchazeče.

  Případný nový ředitel Centra experimentálního divadla může nahradit Oščatku jiným uměleckým šéfem i dříve, než v polovině roku 2019. V pravomocích ředitele je určovat vedení podřízených divadel, k nimž kromě Husy na provázku a Divadla U stolu patří také HaDivadlo.

  ///

  Více na i-DN:

  Kdo bude novým ředitelem CED?

  Kdo bude novým ředitelem CED? – 4 koncepce

  Kdo bude novým ředitelem CED? – odloženo

  Nového ředitele CED město Brno osloví

  Více zde:

  Písemné práce kandidátů na obsazení funkce ředitele/ky Centra experimentálního divadla, p. o.

  https://www.ced-brno.cz/

  • Autor:
  • Publikováno: 30. března 2018

  Komentáře k článku: Umělecký šéf DHnP jmenován

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,