Divadelní noviny Aktuální vydání 13/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

13/2020

ročník 29
23. 6.–1. 9. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Nového ředitele CED město Brno osloví

  Brno vyhlásí druhé výběrové řízení na obsazení funkce ředitele Centra experimentálního divadla. Novinářům to včera řekl primátorův náměstek zodpovědný za kulturu Matěj Hollan (Žít Brno). V prvním výběrovém řízení se přihlásili čtyři uchazeči, výběrová komise ale radě nedoporučila žádného. Současný ředitel Petr Oslzlý zůstane ve funkci do konce divadelní sezony.

  Dům pánů z Fanalu, sídlo CED. FOTO LUKÁŠ MALÝ

  Pod Centrum experimentálního divadla spadají Divadlo Husa na provázku, HaDivadlo a Divadlo U stolu. O post ředitele se v prvním výběrovém řízení ucházeli dva podřízení Oslzlého z Husy na provázku, a to Eva Yildizová a Miroslav Oščatka, dále pak režiséři Pavel Baďura a Fréderic Poty.

  Radní schválili doporučení komise nejmenovat novým ředitelem nikoho ze čtyř uchazečů. Zároveň vzali na vědomí vyhlášení nové soutěže. Stejná výběrová komise byla pověřena tím, aby formou neveřejného řízení doporučila městu jednoho nebo více lidí na pozici šéfa Centra experimentálního divadla. Celé by se to mělo stát v půli května tak, aby v divadle nepokračovala nejistota, uvedl Hollan.

  V praxi to znamená, že se zájemci nebudou hlásit do výběrového řízení, ale komise osloví vybrané adepty, se kterými bude jednat. Podle Hollana se totiž někdy stává, že se zajímaví lidé nechtějí přihlásit ve veřejném řízení kvůli tomu, že mají v současnosti jiné angažmá. Tuto formu jsme před lety využili při výběru nového ředitele Národního divadla Brno. Stal se jím Martin Glaser, který divadlo velmi pozvedl, doplnil Hollan. Koho komise osloví, nechtěl říkat, aby neveřejné řízení neztratilo smysl.

  Město hledalo nového ředitele od loňského roku, přestože měl Oslzlý původně skončit až letos na podzim. Loni se však po neshodách se zaměstnanci rozhodl skončit umělecký šéf Divadla Husa na provázku Vladimír Morávek a letos skončí i umělecký šéf Divadla U stolu František Derfler. Proto město chtělo, aby o personálním obsazení divadel rozhodl už nový ředitel centra.

  /Převzato z Divadlo.cz/

  ///

  Více na i-DN:

  Kdo bude novým ředitelem CED?

  Kdo bude novým ředitelem CED? – 4 koncepce

  Kdo bude novým ředitelem CED? – odloženo

  Více zde:

  Písemné práce kandidátů na obsazení funkce ředitele/ky Centra experimentálního divadla, p. o.

  https://www.ced-brno.cz/

  • Autor:
  • Publikováno: 16. března 2018

  Komentáře k článku: Nového ředitele CED město Brno osloví

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,