Divadelní noviny Aktuální vydání 13/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

13/2020

ročník 29
23. 6.–1. 9. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Kdo bude novým ředitelem CED? – odloženo

  V Brně se poprvé sešla výběrová komise, která má určit ředitele Centra experimentálního divadla v Brně, městským radním však žádného z kandidátů nedoporučila. ČTK to řekl náměstek primátora Matěj Hollan (Žít Brno). O místo, které opouští Petr Oslzlý, se zajímají čtyři uchazeči – dva jeho bývalí podřízení z Divadla Husa na provázku Eva Yildizová a Miroslav Oščatka a dále režiséři Pavel Baďura a Fréderic Poty.

  CED sídlí v Domě pánů z Fanalu, kde také sídlí a hrají DHnP a Divadlo U stolu. FOTO archiv

  Pod Centrum experimentálního divadla v Brně spadají Divadlo Husa na provázku (DHnP), HaDivadlo a Divadlo U stolu. Oslzlému je 72 let, měl skončit letos na podzim. S městem se ale dohodl na dřívějším odchodu. Po neshodách se zaměstnanci se rozhodl v závěru roku skončit umělecký vedoucí Husy na provázku Vladimír Morávek a skončit má i umělecký šéf Divadla U stolu František Derfler. Proto by o personálním obsazení divadel měl rozhodnout už nový ředitel centra.

  Výběrová komise se dnes neveřejně sešla poprvé. Doporučila Radě města Brna nikoho z kandidátů nevybrat a řešit výběr budoucího ředitele CEDu dále tak, aby se v květnu mohl vybrat definitivní člověk. Rada musí toto doporučení potvrdit, napsal Hollan v textové zprávě.

  O funkci se nyní ucházejí divadelníci Baďura a Poty, dramaturg Husy na provázku Oščatka a intendantka téhož souboru Yildizová. Web města už dříve zveřejnil, s jakými vizemi přicházejí. Všichni například chtějí podržet Ivana Buraje ve funkci uměleckého šéfa HaDivadla. Jejich názory na další fungování Husy na provázku se různí, všichni však chtějí navazovat na silnou tradici, udržovat divadlo ve spojení se zahraničím a otevírat je novým trendům a talentům. Kandidáti se liší také v názorech na další činnost Divadla U stolu.

  /Převzato z Divadlo.cz/

  Více zde:

  Písemné práce kandidátů na obsazení funkce ředitele/ky Centra experimentálního divadla, p. o.

  https://www.ced-brno.cz/

  ///

  Více na i-DN:

  Kdo bude novým ředitelem CED?

  Kdo bude novým ředitelem CED? – 4 koncepce

  • Autor:
  • Publikováno: 3. března 2018

  Komentáře k článku: Kdo bude novým ředitelem CED? – odloženo

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,