Divadelní noviny Aktuální vydání 20/2023

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

20/2023

ročník 32
28. 11. 2023
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Divadelní noviny > Festivaly

  Theatrum Mundi Brno (No. 6)

  Do třetice se v rámci Divadelního světa Brno představil Theater Bremen, tentokrát s produkcí I’m your man. Do divadla jsem přicházela s očekáváním, že mě čeká, dle programu, divadelně-hudební večer se zpěvy. Ve skutečnosti se představení jevilo spíše jako důsledně zrežírovaný koncert zpívajících herců. Někdy velmi dobře zpívajících, někdy ne až tak dobře.

  FOTO ARCHIV FESTIVALU

  Zrcadlové projekce a promítání partnersky existenciálních otázek překvapily pouze párkrát… FOTO ARCHIV FESTIVALU

  Kanadský hudebník Leonard Cohen je velice oblíbený po celém světě a některé jeho písně divadelníci předvedli v nových, zajímavých aranžmá. Doprovázela je schopná tříčlenná kapela, přesto byla hodina a půl nakonec dosti dlouhá. Dokonce i zrcadlové projekce a promítání partnersky existenciálních otázek překvapily pouze párkrát a nepředstavovaly trvale poutavý prvek. Cohenovy písně bych si v cover verzích radši poslechla v nějakém klubu než v divadle.

  Bylo patrné, i díky prvnímu přídavku písni Hallelujah, že by se dalo vymyslet propracovanější aranžmá a jednotlivé písně by se tím rozrůznily. Trochu mi verze a capella připomněla vokální seskupení 4tet, kdy jejich úpravy neustále překvapují. Nepochybuji o tom, že by se pak dalo mluvit o skutečné divadelní poctě Cohenovi. V tomto případě se však jednalo jen o příjemný koncert herců, kteří si večer evidentně užívali.

  Bohužel to nebyla produkce, jakou bych si na zakončení tak velkého festivalu, jako je Divadelní svět Brno, představovala. Na druhou stranu musím podotknout, že mě dramaturgie letošního ročníku mile překvapila.

  Theater Bremen (Německo) – F. Rothenhäusler, M. Krieg, L. Cohen:  I’m  your man. Režie Felix Rothenhäusler, dramaturgie Tarun Kade, dirigent Matthias Krieg, scéna Evi Bauer, kostýmy Anja Sohre. Psáno z představení 21. října 2015 v Redutě.

  Ostatní díly denních zpravodajství z festivalu Svět Brno 2015 na i-DN:

  Theatrum Mundi Brno (No. 1)

  Theatrum Mundi Brno (No. 2)

  Theatrum Mundi Brno (No. 3)

  Theatrum Mundi Brno (No. 4)

  Theatrum Mundi Brno (No. 5)

  Více na i-DN:

  Progresivní divadlo v Brně


  Komentáře k článku: Theatrum Mundi Brno (No. 6)

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,