Divadelní noviny Aktuální vydání 13/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

13/2024

ročník 33
25. 6. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Divadelní noviny > Festivaly Zprávy

  Tématem Zlomvazu je sebepéče

  Za necelý měsíc začíná divadelní festival ZLOMVAZ, který v pražském divadle DISK a dalších prostorách Divadelní fakulty AMU představí tvorbu českých, slovenských a polských divadelních škol. Festival každoročně pořádají studenti druhého ročníku bakalářského studia Katedry produkce DAMU. Devětadvacátý ročník, který se uskuteční v termínu od středy 8. června do soboty 11. června 2022, nese podtitul WELLNESS a studenti v něm reflektují otázku duševního zdraví. Ambasadorkou festivalu je herečka a absolventka DAMU Denisa Barešová.

  Foto: archiv festivalu

  Proč ZLOMVAZ WELLNESS? Cílem studentů je otevřít diskuzi ohledně tématu sebepéče a pozornosti zaměřenou k sobě a svému duševnímu i fyzickému zdraví. Tato témata jsou podle organizátorů v umělecké oblasti často opomíjena, a v důsledku toho dochází často např. k syndromu vyhoření nebo celkové psychické nepohodě.

  Sebepéče a sebeláska pro mě znamenají snahu vnímat samu sebe a nejít na pokraj svých sil. Ocenila bych, kdyby se o problémech jako vyhoření více otevřeně mluvilo. Například ze strany pedagogů DAMU by měl probíhat silnější apel na studenty, aby na sebe v těchto situacích dávali větší pozor, vysvětluje svůj postoj k tématu absolventka DAMU a ambasadorka festivalu ZLOMVAZ Denisa Barešová.

  Vizuální styl letošního festivalu definovali Konrád Karlík & Žofia Kosová s využitím fotografií od Viktorie Macánové, které vznikly ve spolupráci s Národní saunou. Vizuál odráží tématiku WELLNESS a odkazuje na jednu z myšlenek festivalu – sebepéči. Modelkami pro vizuál byly studentky DAMU Jindřiška Hanušová a Simona Lewandowska.

  Festival ZLOMVAZ zahajuje 3. května 2022 předprodej. K dostání jsou jak celofestivalové nebo celodenní akreditace, tak vstupenky na jednotlivá představení z Akademie múzických umění v Praze, Janáčkovy akademie múzických umění v Brně, Vysoké školy múzických umení v Bratislave, Akadémie umení v Banskej Bystrici a Akademie Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie.

  Z hudebního programu festival představí interprety jako Tygroo, Kvietah, 9kg přibrala nebo Monika Načeva.

  • Autor:
  • Publikováno: 5. května 2022

  Komentáře k článku: Tématem Zlomvazu je sebepéče

  1. Jiřina Kopečková

   Avatar

   Velice se těším na terapii se psy a Moniku Načevu.

   05.05.2022 (16.47), Odpovědět, Trvalý odkaz komentáře,

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,