Divadelní noviny Aktuální vydání 12/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

12/2024

ročník 33
11. 6. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Divadelní noviny > Festivaly Reportáž

  Tam-tamy zvěstují comeback

  Za dveřmi číhá jeden z nesporných vrcholů letošní hudebně festivalové sezony. Do původních lovišť se totiž ve dnech 17.-20.8. 2023 po letech brněnského exilu překvapivě vrací pokrevní praotec spřízněných tuzemských akcí, legendami opředený Trutnoff Open Air Festival.

  Do původních lovišť se totiž ve dnech 17.-20.8. 2023 po letech brněnského exilu překvapivě vrací pokrevní praotec spřízněných tuzemských akcí, legendami opředený Trutnoff Open Air Festival. Foto: archiv festivalu

  Proslulé Pow-wow Martina „Geronima“ Věcheta, a jeho spřízněných duší se i tentokrát koná bez účasti nadnárodních sponzorů, a ministerských a krajských dotací, a jako po celou svou existenci si tak nadále zachovává svou nezávislost a svobodného ducha. A jakými zážitky nás letos oblaží?

  Vrací se řada věrných tváří, pozitivní vlny na trutnovských pláních mimo jiné rozvíří domácí věrozvěsti funky, soulu a  dalších spřízněných žánrů Monkey Business, v doprovodu Ropotáma dorazí Pražský výběr, chybět nebudou ani punkové legendy SPS, Visací zámek a Znouzectnost. Bluegrassovou zástavu bude hájit Robert Křesťan a Druhá tráva, a za tým blues nastoupí Michal Prokop & Framus Five. Swing přiveze Ondřej Havelka & Melody Makers, a v pestrých barvách rocku mj. vystoupí Tichá dohoda, Rány těla, Zuby Nehty, Kurtizány z 25. avenue, Frankie & Deadbeats, Prouza, Našrot či The Atavists. Zájmy folku přijedou hájit Lucie Redlová, Jaroslav Hutka i Záviš, a reggae klídek i vzruchy poskytnou Michal Šeps & Reggiment, Švihadlo, a Uraggan Andrew & Reggae Orthodox.

  Ani letos se Trutnoff rozhodně nevzdává slovutných zahraničních headlinerů, jichž soustředil následující sextet: Dorazí slovinská industriální a experimentální ikona Laibach, severoirská rock metalová legenda Therapy?, slavný dědic reggae tradic Andrew Tosh, finští crossover mágové Waltari, australští folkpunkoví úderníci The Rumjacks, a pravidelní návratníci festivalu, mezinárodní etno- taneční temperamentníci Asian Dub Foundation.

  Zdá se vám to málo?  Trutnoff Open Air Festival samozřejmě nabízí mnohem víc, leč v horku je nehodno nechat se zahltit, a tak vám další lákadla představím v následujícím příspěvku. Vstupenky na festival jsou až do středy k mání za přívětivých 1900 KČ, při objednávce lístků devíti je desátý lupen zdarma. Kompletní informace nejdete zde.

  ///

  Pokračování příště!


  Komentáře k článku: Tam-tamy zvěstují comeback

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,