Divadelní noviny Aktuální vydání 10/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

10/2020

ročník 29
12. 5.–25. 5. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Silence Speaks Louder (No. 3)

  Mezinárodní festival nonverbálního divadla Prague Nonverbal se blíží k závěru. O víkendu můžete navštívit představení Pss Pss švýcarského dua Baccalà Company, The Hospital norské Jo Strømgren Kompani a Study české skupiny Holektiv. Právě Pss Pss mělo českou premiéru včera ve 21 hodin.

  FOTO OTTO MORETTI

  FOTO OTTO MORETTI

  Baccalà Company: Pss Pss (Switzerland)

  Simone Fassari a Camilla Pessi údajně zběhli z (klasického) cirkusu, aby vytvořili tuto inscenaci. I když je na jejich produkci poznat, že jsou z (klasického) cirkusu či možná z varieté, jedná se v podstatě o sled uzavřených klaunských čísel, stojí za to je vidět v menším sále Studia 2 pražské La Fabriky. Právě komorní prostor, ergo přímý kontakt s diváky (které v některých číslech zapojují do dění) tomuto projektu sluší.

  Simone Fassari a Camilla Pessi vytvářejí skvělý klaunský pár. Jejich humor je angloamericky chladný, precizní, věcný, propracovaný. Jako z němých grotesek. Každý výstup je přesně vystavěný, bravurně zahraný a vypointovaný. Představení se skládá z asi šesti či sedmi víceméně kompaktních částí – úvodní výstup s jablkem, fyzická akrobacie, hudební číslo, číslo s diabolem, s žebříkem, závěsná akrobacie na hrazdě… Perfomeři ke všem dokonale zvládnutým technikám dodávají punc herecké i osobnostní jedinečnosti. Jsou dojemní, citliví, obrovsky vtipní. Jejich humor je jemný, chytrý a vzájemně provázaný, jako by samozřejmý.

  Tak trochu připomínají dávné duo Am a Ea Bolka Polívky a Dagmar Bláhové, ovšem bez přidané hodnoty tematizovaného milostného vztahu. Švýcaři se soustředí na dialog dvou bytostí, dvou klaunů. Na – do detailu propracovaná – klaunská čísla. A funguje to náramně.

  Pokud máte dnes v 19 hodin čas, nenechejte si ujít! A ve 21 hodin pak můžete zhlédnout norskou Nemocnici. Obě produkce nabízejí silný předletní (rozuměj před Letní Letnou, kam by zdejší produkce klidně mohly zamířit) zážitek.

  ///

  Předchozí díly denních zpravodajství:

  Silence Speaks Louder (No. 1)

  Silence Speaks Louder (No. 2)


  Komentáře k článku: Silence Speaks Louder (No. 3)

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,