Divadelní noviny Aktuální vydání 13/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

13/2020

ročník 29
23. 6.–1. 9. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Silence Speaks Louder (No. 2)

  V pražské La Fabrice začal v neděli 26. června Mezinárodní festival nonverbálního divadla Prague Nonverbal, který potrvá do 3. července. Přinášíme krátký otisk úvodních festivalových produkcí, jak nám je i-Padem zaslala naše autorka.

  Tangram. FOTO archiv festivalu

  Cristana Casadie a Stefan Sing: Tangram. FOTO archiv festivalu

  Stefan Sing & Cristiana Casadio: Tangram (Ger)

  Micky na zonglovani jako prostredky komunikace. Chytre promyslena, jednoducha scena, kdy linie z bilych micku oddeluji osobni prostory. Precisne provedene, presne pohyby. Jedna se o vykresleni vztahu muze a zeny od setkani, pres tezkosti kvuli zenske umanosti, chlapske jesitnosti, neopatrnosti a zahravani si jednoho s druhym. Vasnivost, ale I konflikty graduji.

  Reakce divaku byly prirozene, provazene ohromnym aplausem a dodavajici atmosferu pribehu. Velky duraz davaji herci na choreografii. Pribeh by se vsak dal popsat par vetami. Nejsou teatralni. A mirne zkraceni by prospelo.

  ///

  Trygve Wakenshaw: Nautilus (NZL). FOTO archiv festivalu

  Trygve Wakenshaw: Nautilus (NZL). FOTO archiv festivalu

  Trygve Wakenshaw: Nautilus (NZL)

  Trygve Wakenshaw dokazal bavit celou hodinu… Vtipne etudy, joky, cerny humor, deji se az veci nemoralni ci silene: svatba slepice s clovekem, pribijeni Krista na kriz atd. Wakenshaw zacal uz pred predstavenim tancit, coz lidi naladilo a rozesmalo. Uchylne tance. Zacatek samotne produkce slabsi, zacal slepici… co od toho cekat… pak prekvapil, sokovani divaku a provokace zesiloval, ucinek predstaveni tak stoupal. Na zaver si z tela vytrhl srdce…

  Rozhodne festival doporucuju navstevovat. Predevsim milovnikum pantomimy, tance a fyzickeho divadla a noveho cirkusu. Takove produkce se hned tak – ani v Praze – nevidi.

  ///

  Předchozí díl festivalového zpravodajství:

  Silence Speaks Louder (No. 1)


  Komentáře k článku: Silence Speaks Louder (No. 2)

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,