Divadelní noviny Aktuální vydání 12/2019

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

12/2019

ročník 28
11. 6.–24. 6. 2019
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  CED nejvíce trápí finance na běžný provoz

  V rozhovoru Všichni nás ujišťují pro iDN jsem slíbil komentář ke zprávě rady města Brna o navýšení rozpočtu CED na rok 2019. Tu je:

  Repro ilu

  Magistrát města Brna zveřejnil na svých webových stránkách návrh rozpočtu na rok 2019. V tomto návrhu se mluví o navýšení příspěvku zřizovatele do rozpočtu Centra experimentálního divadla (dále CED) o 11,5 mil. Kč, případně navýšení o 29%. V první řadě je třeba poděkovat, že Rada města Brna vnímá podfinancovanost CED jako velký problém a že se snaží naléhavou situaci řešit.

  Zároveň je ale třeba říci, že do této částky je započteno i zákonné navýšení platů ve výši cca 5,2 mil. Kč, legislativně spadající do roku 2017, které však bylo zřizovatelem v příspěvku na provoz CED reflektováno až v průběhu roku 2018 a nebylo tedy zahrnuto do původního plánu rozpočtu CED na rok 2018. Právě od tohoto původního plánu nyní zřizovatel odvozuje navýšení příspěvku na provoz CED pro rok 2019 o uvedených 11,5 milionu korun, resp. o 29%. Tím dochází k poněkud matoucímu zkreslení rozpočtových údajů.

  V praxi to znamená, že reálně se plánovaný příspěvek zřizovatele na provoz CED pro rok 2019 (po očištění o mimořádné účelové neinvestiční dotace roku 2018 ve výši cca 0,7 mil. Kč) nezvyšuje o 11,5 mil. Kč, ale o 5 mil. Kč, a dále o příspěvek zřizovatele na nezbytné opravy ve výši 2 mil. Kč. Přitom stále platí, že CED akutně nejvíce trápí finance na běžný provoz. S městem jako naším zřizovatelem budeme o situaci nadále mluvit a věřím, že se brzy podaří najít uspokojivé řešení.

  ///

  Více na i-DN:

  Miroslav Oščatka: Všichni nás ujišťují

  CED


  Komentáře k článku: CED nejvíce trápí finance na běžný provoz

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,