Divadelní noviny Aktuální vydání 11/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

11/2024

ročník 33
28. 5. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Divadelní noviny > Festivaly Zprávy

  Festival v Českém Krumlově bude v září

  Mezinárodní hudební festival Český Krumlov se měl dle původního plánu konat od 16. července do 7. srpna. S blížícím se termínem se však pořadatelé rozhodli akci zrušit z důvodu dosud trvajících vládních opatření. Lidé však o jubilejní 30. ročník českokrumlovského festivalu nepřijdou. Pořadatelé intenzivně připravují program pro nový termín 4. – 18. 9. 2021, který veřejnosti představí 7. června. Od stejného data bude možné vstupenky také zakoupit.

  Závěrečný večer 29. ročníku MHF Český Krumlov v podání klavíristy Iva Kahánka a České filharmonie. Foto: archiv festivalu

  Přestože dochází k mírnému rozvolnění kulturních akci, po dlouhých úvahách jsme se rozhodli festival v původním termínu zrušit. Aktuální protipandemická opatření pro konání kulturních akcí nám stále nedávají jistotu, že bychom mohli během původního termínu našim návštěvníkům nabídnout festival, na který jsou zvyklí. Velmi nás to mrzí, neboť festival patří k českokrumlovskému létu již 30 let, vysvětluje prezident festivalu Jaromír Boháč.

  Pořadatelé však nechtěli přerušit tradici, neboť letos festival slaví už 30 let. Proto pracují na novém programu. Nechtěli jsme návštěvníky připravit o kulturní zážitky, a proto nyní intenzivně připravujeme festival v novém termínu 4. – 18. 9. 2021. Dramaturgii oficiálně představíme 7. června. Od stejného data si budou moci zájemci na festival zakoupit vstupenky, říká Boháč.

  Mezinárodní hudební festival Č. Krumlov 2019 – Operní galakoncert – To nejlepší ze světové opery – Pivovarská zahrada – 10.8.2019. Foto: Libor Sváček

  Mezinárodní hudební festival Český Krumlov je významnou kulturní přehlídkou, na které od roku 1992 zní hudba od 15. až po 21. století. Během celé historie festivalu na něm vystoupilo více než 12 tisíc umělců ze 40 zemí světa. Mezi nimi byly i velké kulturní ikony jako např. operní pěvci Plácido Domingo, Jonas Kaufmann, Renée Fleming, ale i zpěvák Karel Gott nebo operní pěvkyně Dagmar Pecková. Festival navštíví každoročně okolo 20 tisíc lidí, letos se však festival kvůli COVID-19 letní termín zrušil a nahradil jej termín nový.

  ///

  Aktuální informace k program a podrobnosti k jednotlivým koncertům budou zveřejněny 7. června na webových stránkách festivalu.

  • Autor:
  • Publikováno: 24. května 2021

  Komentáře k článku: Festival v Českém Krumlově bude v září

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,