Divadelní noviny Aktuální vydání 20/2023

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

20/2023

ročník 32
28. 11. 2023
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Divadelní noviny > Festivaly

  Divadlo je dnes hlavně o lásce (No. 2)

  Druhý festivalový den zahájila akce Give me 10 minutes ve Studiu Alta, kde se hostům představily divadelních projekty z Izraele (Cameri Theatre of tel Aviv), Nizozemska (festival Spoffin) a ČR (DW7 a Studio Alta). Bohužel skromná účast ze stran diváků festivalu se podepsala na dynamice celé prezentace a jednalo se spíše o sled informací než o podnětný a vyčerpávající networking.

  Persefoné (Veronika Švábová) v projektu Eleusis FOTO MARTIN ŠPELDA

  V rámci večerního programu v Alfredu ve dvoře uvedla pražská skupina Handa Gote Research & Development post-internetovou impro-operu Eleusis. Výborný začátek přehnaně zkažené prezentace v angličtině (naprosto nekompatibilní s projevem v češtině) navnadil a pobavil, ovšem zbytek nápadů a odkazů se dále neposunul a nijak nepřekvapil. Z toho důvodu bylo představení Eleusis pouze poměrně vtipnou podívanou se spoustou techniky na scéně – včetně vychytávek jako elektronická harfa se skoro ohlušujícím impro-operním zpěvem. A diváci potřebovali po potlesku restart v divadelním baru.

  V zeleném trikotu je Hádés… FOTO MARTIN ŠPELDA

  Předložka „post“ mi po zhlédnutí představení evokovala daleko více významů než kdy před tím. Měla jsem pocit, že část návštěvníků si na konci opravdu oddechla, že už se neozve žádný ohlušující operní zpěv Persefoné – Desdemóny (Veronika Švábová) a nezabliká milé koťátko na plátně. Zavzpomínali jsme na mnoho starých verzí windowsů prolínající se s projekcemi, uvědomili si, co znamená špatná prezentace a nikoho nejspíše nepřekvapilo, že všem notebookům na pracovním stole svítilo na zadní straně nakousnuté jablko. Samozřejmě se mohlo jednat také o promyšlený odkaz k antické mytologii a příběhu unesené Persefoné, ovšem i tak přidávám tento kousek do škatulky „post“. Aneb nic nového.

  ///

  Ostatní díly festivalového zpravodajství:

  Divadlo je dnes hlavně o lásce! (No. 1)

  Divadlo je dnes hlavně o lásce! (No. 3)

  Divadlo je dnes hlavně o lásce! (No. 4)

  Divadlo je dnes hlavně o lásce! (No. 5)

  Divadlo je dnes hlavně o lásce (No. 6)

  Divadlo je dnes hlavně o lásce (No. 7)

  Divadlo je dnes hlavně o lásce (No. 8)

  Divadlo je dnes hlavně o lásce (No. 9)

  Divadlo je dnes hlavně o lásce (No. 10)

  ///

  Více na i-DN:

  Festival nového divadla popatnácté

   


  Komentáře k článku: Divadlo je dnes hlavně o lásce (No. 2)

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,