Divadelní noviny Aktuální vydání 13/2018

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

13/2018

ročník 25
26. 6.–1. 9. 2018
 • Zprávy
 • Kritika
 • Seriály a blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Kategorie článků: blog DN

  Mudrování (nejen) nad divadlem (No. 366)

  Od čtenáře Byl posledním principálem. Na Moravě určitě, možná i v Čechách. Aneb Mudrování prázdninové, vzpomínka na ředitele Miroslava Zejdu.

  Mudrování (nejen) nad divadlem (No. 365)

  Od čtenáře Dvě sezony jsem hrál v ostravském Divadle Petra Bezruče. Jeho tehdejší ředitel, básník, dramatik a režisér Saša Lichý si mě povolal z Brna. Aneb Mudrování prázdninové se vzpomínkou na ostravské chmury.

  Mudrování (nejen) nad divadlem (No. 364)

  Od čtenáře Postál jsem u omšelé vilky paní Rokosové, zadíval se do slepého okna v poschodí a zavzpomínal na doby studentské… aneb Mudrování prázdninové, vzpomínka na chůzi Berkovou ulicí.

  Mudrování (nejen) nad divadlem (No. 363)

  Od čtenáře V minulých týdnech mi bylo ctí pomoci na svět knížce o bardu brněnského divadla, herci Josefu Karlíkovi aneb Mudrování prázdninové, vzpomínka na Josefa Karlíka.

  Mudrování (nejen) nad divadlem (No. 362)

  29. července 2018 1 komentář

  Od čtenáře Zachmuřený opustil jsem divadlo svého mládí. Na horizontu se modrala funkcionalistická věž... Aneb Mudrování prázdninové o divadle mládí a kolegovi, který se narodil před devadesáti lety.

  Poslední komentáře

  Mudrování (nejen) nad divadlem (No. 361)

  28. července 2018 Žádný komentář

  Od čtenáře Pokoru bych si přál uvidět v tvářích mocných mužů. Pokoru nad údělem řídit svět, který se řízení brání… Aneb Mudrování prázdninové komínské.

  Resty Josefa Hermana (No.2): Werther a Nabucco

  21. července 2018 Žádný komentář

  Od čtenáře Nechce se mi vracet k posledním operním premiérám Národního divadla. Je mi z nich hodně smutno. V obou se rezignovalo na chytré tvůrčí projekty, na odvahu něco podstatného vymyslet a vytvořit.

  Mudrování (nejen) nad divadlem (No. 360)

  21. července 2018 Žádný komentář

  Od čtenáře Profesorka Jarmila Krátká se narodila ve Ždánicích, tam, kde se zpívají krásné moravsko-slovácké lidové písně... aneb Mudrování prázdninové o zákrutách života, výroční knížce a profesorce Jarmile Krátké.

  Clown Bilbo bloguje (No. 71)

  18. července 2018 2 komentáře

  Od čtenáře Směj se, v žert proměň bolest a smutek svůj... Směj se jen, klaune, své ztracené tváři... Směj! Aneb Irská slast!

  Resty Josefa Hermana (No.1): Dokořán (No.3)

  16. července 2018 Žádný komentář

  Od čtenáře Zahajuji letní blog, v němž se pokusím dohnat nejpalčivější resty. Začnu dokončením zpravodajství z muzikálového brněnského festivalu Dokořán. Připomeňme, že dlužím tři festivalové dny a závěrečný Kulatý stůl.

  Nultý bod (No. 2) Za dveřmi / 2018

  15. července 2018 Žádný komentář

  Od čtenáře Z Kanady přijela do Prahy choreografka Daina Ashbee, jejíž choreografie Pour v provedení Paige Culley zahájí v pondělí festival Nultý bod v Divadle v Celetné.

  Mudrování (nejen) nad divadlem (No. 359)

  15. července 2018 1 komentář

  Od čtenáře Skvělý nápad, instalovat sochy do uliček mezi moderně postavené domy. Jako by to sem patřilo... Aneb Mudrování nad výstavou plastik Dušana Tejkala v Králově Poli nazvané Mezi auty.

  Mudrování (nejen) nad divadlem (No. 358)

  14. července 2018 Žádný komentář

  Od čtenáře Vážení, je-li vám smutno, seberte své děti a dejte si v Radosti pohádky, co jsou praštěné… Neprohloupíte. Aneb Mudrování nad Praštěnými pohádkami brněnských Indiánů v Radosti

  Z letního zápisníčku Jany Soprové (No. 1)

  13. července 2018 Žádný komentář

  Od čtenáře K počátku léta patří pro mnohé z nás Loutkářská Chrudim. Letos už sedmašedesátá. Malebné trochu ospalé městečko na týden ožívá nejrůznějšími typy loutek a předmětů, a člověk občas zírá, s čím vším se dá hrát.

  Divadelní glosy (nejen) z Plzně (No. 17)

  12. července 2018 Žádný komentář

  Od čtenáře Uvedení Monteverdiho Orfea - ať jakkoli scénicky diskutabilní - je v každém případě v rámci tuzemských scén významným počinem aneb Orfeo v Plzni – výborné hudební provedení, unylá režie.

  Divadelní glosy (nejen) z Plzně (No. 16)

  08. července 2018 Žádný komentář

  Od čtenáře Národní divadlo v Praze uvedlo romantickou operu Julese Masseneta Werther. Nová inscenace je zajímavá především obsazením hlavních rolí, které ztvárňují vesměs mladí, v Národním divadle hostující pěvci, kteří se prosazují i v zahraničí.

  Mudrování (nejen) nad divadlem (No. 357)

  08. července 2018 Žádný komentář

  Od čtenáře Umru, umru, nevím, kdy to bude. Umru, umru, nevím, kde to bude. Aneb Mudrování nad čarováním Ivy Bittové pod zdmi hradu Špilberk na závěr 50. sezony Divadla Husa na provázku.  Obsah,