Divadelní noviny Aktuální vydání 12/2018

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

12/2018

ročník 25
12. 6.–25. 6. 2018
 • Zprávy
 • Kritika
 • Seriály a blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Kategorie článků: blog DN

  Mudrování (nejen) nad divadlem (No. 349)

  17. června 2018 Žádný komentář

  Od čtenáře Lidičky, kókéte, toto je náš šéf, co už šéfem není… aneb Mudrování nad křtem knížky Jiřího Vondráka Franta Kocourek Král železa a srandy.

  Mudrování (nejen) nad divadlem (No. 348)

  16. června 2018 Žádný komentář

  Od čtenáře Říkali dva Vídeňané, že jde o Meisterstück des Tanzes aneb Mudrování nad premiérou večera tří baletů Amadeus MozArt.

  Čelákovické glosy (No. 32)

  12. června 2018 Žádný komentář

  Od čtenáře Jednostrunná inscenace je sice působivá, neprezentuje však měšťanskou atmosféru Charlottina domova, s níž výrazně kontrastuje Wertherova osudová láska aneb Massenetův Werther v Národním divadle bez romantismu.

  Mudrování (nejen) nad divadlem (No. 347)

  10. června 2018 Žádný komentář

  Od čtenáře Inscenace Anny Petrželkové Vitka je oslavou skutečné divadelní komediálnosti i bohaté režijní nápaditosti aneb Mudrování nad dramatem Kateřiny Tučkové Vitka uváděném Divadlem Husa na provázku.

  Divadelní glosy (nejen) z Plzně (No. 14)

  Od čtenáře Zní předehra k Così fan tutte Wolfganga Amadea Mozarta a na scéně divadla DISK se začíná odvíjet děj komické opery o záludnostech lásky aneb Così fan tutte z budoucnosti s ženami, které nezlobí.

  Poslední komentáře

  Mudrování (nejen) nad divadlem (No. 346)

  09. června 2018 Žádný komentář

  Od čtenáře Jít na večer s klauny je nebezpečné. Klauni umějí být i škodolibí... Aneb Mudrování nad večerem začínajících klaunů v Klubu Leitnerova Co nám bude rozchechtat.

  Opera žije! (No. 3)

  08. června 2018 Žádný komentář

  Od čtenáře Zrodila se nová Carmen - koncert Dany Šťastné na HAMU. Mezzosopranistka nazvala svůj koncert s duem cimbalistů Nikol a Petrem Spěvákovými experimentem. Právem.

  Divadelní glosy (nejen) z Plzně (No. 13)

  Od čtenáře Slavného alegorického díla George Orwella Farma zvířat se v Plzni chopili mladí umělci Divadla Alfa. Téma v jejich zpracování získalo na aktuálnosti.

  Zápisník nezmizelé (No. 21)

  Od čtenáře V neděli skončil 73. ročník Pražského jara. Podařil se dramaturgicky, hudebně i graficky... Nabízím shrnující zprávu z celého ročníku.

  Zápisník nezmizelé (No. 20)

  Od čtenáře Ač je to k nevíře, Edita Gruberová až ve svých jednasedmdesáti letech poprvé stanula na prknech naší národní scény. Třikrát tento týden vystoupila v titulní roli Normy v inscenaci opery Vincenza Belliniho.

  Mudrování nad DSB (No. 7)

  03. června 2018 Žádný komentář

  Od čtenáře Zvony chrámu svatého Jakuba odbíjely celou. A máme po festivalu… Aneb Mudrování nad DSB, středa 30. května - o představení Švihla Terezy Hradilkové.

  Mudrování nad DSB (No. 6)

  02. června 2018 Žádný komentář

  Od čtenáře Je to takový kafemlýnek s kameny žentouru. V noci psát, ráno vstát a opět psát… Mudrování nad DSB, úterý 29. května - o tanečním představení Věry Ondrašíkové Guide.

  Mudrování nad DSB (No. 5)

  01. června 2018 Žádný komentář

  Od čtenáře Jo, holka, umírání je někdy takové… Pozvolné a delší… Aneb Mudrování nad DSB, pondělí 28. května - o představeních Lula del Ray chicagského Manual Cinema a Višňového sadu Slovenského komorného divadla Martin.

  Mudrování nad DSB (No. 4)

  30. května 2018 Žádný komentář

  Od čtenáře Mezi útržky hudebních poryvů jsem zaslechl shluky vět... Mudrování nad DSB, sobota 26. května / neděle 27. května - o představeních Obrys, Koukej, svět, Ada/Ava a Macbeth.

  Mudrování nad DSB (No. 3)

  30. května 2018 Žádný komentář

  Od čtenáře Obešla mě hrůza... aneb Mudrování nad DSB, sobota 26. května - o představeních Medová královna královéhradeckého Divadla Drak a Naše násilí a vaše násilí slovinského souboru Mladinsko Gledališče.

  Mudrování nad DSB (No. 2)

  29. května 2018 Žádný komentář

  Od čtenáře Před budovou Divadla Husy na provázku zpíval svatý muž v kaftanu žalmy aneb Mudrování nad DSB, pátek 25. 5. 2018 - o představeních Jsou místa oblíbená tmou... libereckého Naivního divadla a Elity Slovenského národního divadla.

  Mudrování nad DSB (No. 1)

  29. května 2018 Žádný komentář

  Od čtenáře Nabídka Divadelního světa Brno je natolik bohatá, že všechna představení stihnout nelze aneb Mudrování nad mezinárodním festivalem DSB, čtvrtek 24. 5. - o představeních Batosnění, Tisíc tuctů a Prokletí.  Obsah,