Divadelní noviny Aktuální vydání 13/2018

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

13/2018

ročník 25
26. 6.–1. 9. 2018
 • Zprávy
 • Kritika
 • Seriály a blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Kategorie článků: Zprávy

  Divadlo Archa odkrývá náš ruský komplex

  15. srpna 2018 Žádný komentář

  Pražské Divadlo Archa uvede 21. srpna k padesátému výročí okupace Československa inscenaci Rusáci? Představení vznikalo formou dialogu mezi českými a ruskými umělci žijícími v Praze.

  Festival Divadlo očekává aktivního diváka

  14. srpna 2018 Žádný komentář

  26. ročník Mezinárodního festivalu Divadlo se uskuteční od 12. do 20. září v Plzni. Přiveze sedm předních souborů z Lotyšska, Maďarska, Polska, Slovenska, Slovinska a Švýcarska a osmnáct inscenací z České republiky.

  Ve středu začíná Letní Letná

  11. srpna 2018 Žádný komentář

  Letní Letná slaví 15. narozeniny a zve do kouzelné oázy nového cirkusu uprostřed hektického velkoměsta. Nabízíme základní informace o programu.

  Distancujeme se od nekalých praktik

  04. srpna 2018 Žádný komentář

  Prohlášení Klubu přátel cirkusů a varieté k aktuální kauze kolem obchodu s volně žijícími dravými zvířaty či produkty z těl nelegálně chovaných a zabíjených zvířat v souvislosti s obviněním Ludvíka Berouska a skupiny obchodníků.

  88. ročník Jiráskova Hronova dnes začíná

  03. srpna 2018 Žádný komentář

  Nové logo, bohatý divadelní program, letní atmosféra festivalového stanového městečka... Tradiční divadelní přehlídka Jiráskův Hronov se dnes otevírá (nejen) mladým divadelníkům. Na i-DN chystáme denní festivalová zpravodajství.

  Poslední komentáře

  Slovenské národní divadlo je bez ředitele

  01. srpna 2018 Žádný komentář

  Dnes v dopoledních hodinách odvolala ministryně kultury Slovenské republiky Ľubica Laššáková ředitele SND Bratislava Mariána Chudovského kvůli rostoucímu finančnímu deficitu divadla a nespokojenosti zaměstnanců s vedením divadla.

  2. pozvánka do hudebního Českého Krumlova

  19. července 2018 Žádný komentář

  Již po sedmadvacáté se mezi 20. červencem a 11. srpnem v Českém Krumlově koná multižánrová hudební přehlídka evropského významu – Mezinárodní hudební festival.

  1. pozvánka do hudebního Českého Krumlova

  18. července 2018 Žádný komentář

  Jihočeské divadlo zahájilo před otáčivým hledištěm v Českém Krumlově blok hudebních inscenací - po již skončených reprízách Rusalky nyní nasazuje operu Trubadúr a bude pokračovat baletem Valmont a operou Příhody lišky Bystroušky.

  Nultý bod (No. 1) Za dveřmi / 2018

  13. července 2018 Žádný komentář

  Už po desáté zabydlí na týden letní Prahu dva festivaly, které představí to nejzajímavější z českého, ale i zahraničního repertoáru tanečních, pohybových, klaunských, nonverbálních i multimediálních produkcí všeho druhu.

  Chceme, aby nábytek dlouho vydržel

  10. července 2018 Žádný komentář

  Vznikne studie na stavební úpravy Nového divadla v Plzni, které mohou začít po 31. srpnu 2019. Již letos se ale konají úpravy jeho interiérů.

  Mighty Sounds ovládnou Čápův dvůr

  09. července 2018 Žádný komentář

  14. ročník žánrového hudebního festivalu Mighty Sounds se stane královskou korunou kulturní nabídky třetího prázdninového víkendu. Na táborské letiště Čápův dvůr se tradičně slétne pestrá smršť hudby, líteratury i divadla.

  Divadlo na cucky, rok první

  30. června 2018 Žádný komentář

  Olomoucké Divadlo na cucky uzavřelo první sezonu na nové scéně v centru města. Do budoucna chce svou tvorbu více prezentovat na festivalech a soustředit se na celodenní provoz divadla, aby se stalo skutečně živým, tepajícím kulturním centrem.

  Glaser potvrzen ve funkci ředitele ND Brno

  29. června 2018 Žádný komentář

  Radní Brna podpořili setrvání ve funkci čtyř ředitelů kulturních organizací. Týká se to ředitelů Národního divadla Brno Martina Glasera, filharmonie Marie Kučerové, Městského divadla Brno Stanislava Moši a Domu umění Terezie Petiškové.

  Ni zisk, ni slávu!

  25. června 2018 Žádný komentář

  Sokolové jsou připraveni na slet. Chystají průvod, hromadná cvičení i premiéru Našich furiantů v Národním divadle. XVI. všesokolský slet se uskuteční v Praze v týdnu od 1. do 6. července. Nabízí i mnoho kulturních akcí.

  Zkušebna DAD ukončila činnost pro veřejnost

  22. června 2018 Žádný komentář

  Včerejší českou premiérou hry Sex, drogy a hafo prachů se činohra Národního divadla moravskoslezského v Ostravě rozloučila se sedmnáctiletou érou existence Zkušebny Divadla Antonína Dvořáka pro veřejnost. Nahradí ji Divadlo "12".

  Tygr v petrželi

  21. června 2018 Žádný komentář

  Na Štvanici vzniká komunitní zahrada Tygr v petrželi. Projekt chce navázat na umělecké aktivity na Štvanici a být jejich přirozenou součástí.

  Cit pro míru a dokonalé načasování

  19. června 2018 Žádný komentář

  Překladatelka Anna Kareninová a hudebník a performer Zdeněk „Hmyzák“ Novák obdrželi prestižní Cenu Revolver Revue. "Oběma laureátům je vlastní cit pro míru a dokonalé načasování," řekl ve svém laudatiu kritik a překladatel Marek Vajchr.  Obsah,