Divadelní noviny Aktuální vydání 4/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

4/2024

ročník 33
20. 2. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Divadelní noviny > Zprávy

  V Kladně do opraveného divadla (snad) v září

  Rekonstrukce kladenského divadla by měla být hotová v srpnu. Firma Subterra, která vyhrála tendr na dokončení opravy, si stavbu převezme do konce února. Proti výsledkům výběrového řízení se nikdo neodvolal, a tak může být podepsána smlouva.

  Městské divadlo Kladno. FOTO archiv

  Městské divadlo Kladno. FOTO archiv

  Novinářům to řekl primátor Kladna Milan Volf (Volba pro Kladno). Částka na dokončení opravy činí 95 milionů korun bez DPH, většinu by měla pokrýt evropská dotace, proto ale musí být projekt podle dotačních podmínek v srpnu hotový.

  Tendr na dokončení opravy muselo město vypsat, protože firma CGM Czech, která na rekonstrukci pracovala, nedodržovala termíny. Kladno jí proto vypovědělo smlouvu a nyní městská rada rozhodla o podání žaloby na vymáhání pokuty za nedokončenou rekonstrukci. Město požaduje 69 milionů korun, insolvenční správce zatím shromáždil majetek asi za 18 milionů korun. Je otázkou, jak budou všechny pohledávky vůči CGM Czech vypořádány, město se ale musí zachovat jako dobrý hospodář a pokusit se získat alespoň část peněz, uvedl primátor.

  Výběrové řízení na vybavení divadla chce město vypsat v březnu. V opravené divadelní budově by soubor mohl zkoušet od léta. Diváci by se měli dočkat představení v září. Do té doby mohou soubor kladenského divadla vidět v divadle Lampion.

  Opravu budovy Městského divadla Kladno za více než 100 milionů korun provázejí problémy od začátku. Po dvouletých komplikacích začala na přelomu let 2012 a 2013. Původní termín dokončení byl do konce roku 2013, poté byl kvůli historickým nálezům posunut na loňský březen. Poté stavební firma požádala o další prodloužení, termíny prací ale nedodržovala ani potom. Soubor divadla proto hraje v divadle Lampion už čtvrtou sezonu.

  Budova Městského divadla v Kladně byla otevřena 11. května 1912. Jejími autory jsou architekt Jaroslav Rössler a stavitel Emil Hrabě.

  /Převzato z Divadlo.cz/

  ///

  Více na i-DN:

  Šanci vidím na čtyřicet procent

  Městské divadlo Kladno

  • Autor:
  • Publikováno: 13. února 2015

  Komentáře k článku: V Kladně do opraveného divadla (snad) v září

  1. DN

   Avatar

   Hrubé stavební práce
   na opravách kladenského divadla skončí do července. Nyní vzniká přístavba malé scény a pokračuje příprava vzduchotechniky.
   Oprava se kvůli průzkumu archeologů, kteří u divadla pracovali v březnu, prodlouží o zhruba tři týdny, řekl 14. dubna novinářům při prohlídce divadla náměstek kladenského primátora Přemysl Mužík. Rekonstrukce za zhruba 100 milionů korun by mohla být hotová ještě v září.
   Divadlo stojí na místě bývalého hřbitova, který byl zrušen v roce 1893. Při opravách kladenského divadla našli archeologové více než 130 hrobů.
   Podle Mužíka bylo třeba především začít budovat přistavované části, po jejich dokončení se začne pracovat uvnitř. Archeologové zkoumali právě i místa základů přístaveb.
   Některé práce, například na rozvodech, však pokračují i v interiérech divadla. Před nedávnem byla vybetonována větší část strojovny vzduchotechniky, která bude nově přiléhat k boční části divadla. „Uvnitř divadla budou pro vedení vzduchotechniky využity i původní komíny,“ informoval technický dozor stavby Pavel Jenčík.
   Viz: http://www.divadlo.cz/hrube-stavebni-prace-u-opravy-divadla-v-kladne-sko

   20.04.2015 (23.37), Odpovědět, Trvalý odkaz komentáře,

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,