Divadelní noviny Aktuální vydání 13/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

13/2020

ročník 29
23. 6.–1. 9. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Nuselské dvorky rozžije divadlo a nový cirkus

  Festival světových premiér Nuselské dvorky oživí nevyužité prostory mezi domy a továrními budovami jedné z nejstarších pražských čtvrtí. Plácky před CIRQUEONem – Centrem pro nový cirkus, vnitroblokem Mečislavka a kavárnou Ňáký Kafé probudí 18. května divadelní a novocirkusová představení, kreativní dílny i první český workshop funambulismu.

  Festival světových premiér Nuselské dvorky oživí nevyužité prostory mezi domy a továrními budovami jedné z nejstarších pražských čtvrtí. Foto CIRQUEON

  Máme velkou radost, že se Nuselské dvorky vryly do paměti nejen obyvatel Nuslí a každým rokem lákají víc a víc návštěvníků. Na dvorku před CIRQUEONem a ve Vnitrobloku Mečislavka přivítáme divadelní premiéry, ale i představení od nuselských stálic. Poprvé si v rámci workshopu funambulismu návštěvníci vyzkouší chůzi po laně s balanční tyčí. Ke zkrášlení Nuslí mohou přispět i samotní účastníci, kteří v rámci graffiti workshopu natrvalo promění šedou zeď lemující Nuselskou ulici, říká ředitelka CIRQUEONu Šárka Maršíková.

  Tři světové premiéry a jednu pražskou uvede třetí ročník Nuselských dvorků. Fyzický divadelní soubor tYhle pozval anglickou královnu na první uvedení představení s příznačným názvem: Anglická královna. S humorným představením Musíme to opravit plném masek, klauniády, tance a akrobacie, zavítá i Goršecke Narodnie Akademične Teatr. Pohybová klaunérie Suger a bič vol. 2 v podání Antona Eliáše a Lukáše Šimona je třetí novinkou. Pražskou premiéru si odbude i Cabaret Nomade s pětiminutovou hrou Siamské sestry Tabernaculum pro jednoho až čtyři diváky. Divadelní program odstartuje pohádka pro děti Honza Pták souboru Damúza, tři pohádky na motivy knížky Arnošta GoldflamaTatínek není k zahození – zahraje loutkové divadlo LokVar. Den plný divadla završí komické duo Bratři v tricku a jejich Běžkařská odysea, napínavý závod, ve kterém nechybí vosk na běžky i na knír, hole vzhůru, a hlavně legrace.

  Den plný divadla završí komické duo Bratři v tricku a jejich Běžkařská odysea, napínavý závod, ve kterém nechybí vosk na běžky i na knír, hole vzhůru, a hlavně legrace. Foto CIRQUEON

  Vůbec poprvé si v České republice vyzkouší návštěvníci chůze po laně s tyčí ve workshopu funambulismu. Lektoři CIRQUEONu se zúčastnili lektorského workshopu funambulismu projektu Wires Crossed – Balance Your Fear, jehož vrcholem je přechod řeky ve skotském městě Galway, které se stane v roce 2020 městem kultury. Vlastní stopu v Nuslích mohou návštěvníci zanechat během workshopu graffiti, poslouží jim k tomu omšelá zeď podél Nuselské ulice. Virtuální doba dostihla i cirkus. V rámci VR worshopu se vyzkoušejí, jaké to je žonglovat ve virtuální realitě. S wITches si návštěvníci vyrobí kouzelnickou osvětlenou hůlku z jednoduchého elektrického obvodu. Brzké odpoledne patří procházce po autentických místech Nuslí s průvodcem Robertem z Pragulicu. Festival vyvrcholí závěrečným koncertem Minikapely – nejmenší dead-folkové kapely na světě – a DJs Zakázaný kamarádi v Ňákým kafi.

  Pro návštěvníky jsou dále připraveny celodenní cirkusové workshopy na dvorku CIRQUEONu, workshop sítotisku a prodej merche Nusle more, kadeřnictví, filmový second hand, dřevěné dílny s Bárou Hubenou a celodenní občerstvení od Naše kaše, Žlutého karavanu, Polífkárny, baru Letní poloha a Katky Kočičkové.

  Vstup na festival je zdarma. Pořadateli festivalu jsou CIRQUEON – Centrum pro nový cirkus, Vnitroblok Mečislavova a Ňáký kafe.

  Program a více informací naleznete na www.cirqueon.cz nebo na Facebooku.

  • Autor:
  • Publikováno: 6. května 2019

  Komentáře k článku: Nuselské dvorky rozžije divadlo a nový cirkus

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,