Divadelní noviny Aktuální vydání 4/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

4/2024

ročník 33
20. 2. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Divadelní noviny > Festivaly

  Mimové v Poličce (No. 4)

  Pátek na MIME FESTu byl uvolněnější, protože den předtím skončily studentské workshopy a prezentovalo se i pouliční představení pro všechny věkové kategorie. Slovenský Šaško Fjodor, Losers Cirque Company a Spitfire Company ovládli poličský festival a páteční publikum se jim ovděčilo ovacemi.

  Filip Hajduk v roli středověkého šaška předvedl na Palackého náměstí řadu žonglérských výstupů, kdy cílil zejména na děti a jejich podporu – nejmladší diváci mu skutečně „zbaštili“ každý vtip (jako když se publika zeptal, zda chce vidět pět míčků, a po halasném „ano“ těch pět míčků opravdu všem pouze ukázal, ale nežongloval s nimi). Samozřejmě ale došlo i na náročnější žonglérské kousky celkem s šesti typy předmětů. Diváci se tak dobře naladili na další program.

  FOTO RADIM HROMÁDKO

  Walls and Handbags oslnio publikum FOTO RADIM HROMÁDKO

  Losers Cirque Company hráli v Poličce hned dvě inscenace, dopoledne svůj nejstarší kus Losers a večer Walls and Handbags. Zapojení malého chlapce, který předváděl hezké akrobatické kousky, určitě při Walls and Handbags pomohlo získat publikum. Soubor se ovšem opravdu prezentoval v plné síle – za pomoci devíti dřevěných objektů, připomínajících lavice, Loseři předvedli i náročnou skupinovou akrobacii. Herecké výkony byly spíše slabé, ale v jejich inscenacích není to hlavní, protože převládá akrobacie, tanec a poeticky laděné obrazy. Poličští se zřejmě na soubor dlouho těšili, protože je ocenili potleskem ve stoje.

  FOTO RADIM HROMÁDKO

  Antiwords je i o výdrži FOTO RADIM HROMÁDKO

  Spitfire Company zas zahráli Antiwords na motivy Havlovy Audience – proloženo konzumací velkého množství alkoholu (v průměru cca pět půllitrů na jednu osobu za hodinu, což je délka představení) šlo samozřejmě o výzvu, co herečky vydrží. Vše doprovázela neustálá výměna rolí manipulátora a manipulovaného a množství přesahů způsobovaly i velké masky, které u obou postav vypadaly stejně.

  Večer každopádně zakončila znovu oslava, kdy se do hospodské vřavy přidali i místní, navyklí asi jako většina naší společnosti slavit v pátek. Došlo tak na nové kontakty mezi poličskými a účastníky festivalu a noc byla dlouhá, protože dnes je první akcí až odpolední představení klauna Enana.

  ///

  Ostatní díly festivalových zpravodajství:

  Mimové v Poličce (No. 1)

  Mimové v Poličce (No. 2)

  Mimové v Poličce (No. 3)


  Mimové v Poličce (No. 5)

  ///

  Více na i-DN:

  Jubilejní MIME FEST pro Borise Hybnera


  Komentáře k článku: Mimové v Poličce (No. 4)

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,