Divadelní noviny Aktuální vydání 13/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

13/2020

ročník 29
23. 6.–1. 9. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  „Lůzři“ na Vyšehradě spojí nový cirkus s hudbou

  Špičkové artistické výkony, nečekaná umělecká spojení a k tomu atmosféra Amfiteátru na Vyšehradě – to jsou hlavní ingredience Open Air festivalu, který od 17. do 23. května pořádá novocirkusový soubor Losers Cirque Company. V průběhu sedmi večerů, jejichž program vzniká přímo pro festival, se společně s „Lůzry“ ponoří do světa nového cirkusu i řada hudebníků jako Dan Bárta, Klára Vytisková, vokální skupina Skety nebo EnDru. Baví nás zkoušet nové věci, propojovat práci naší skupiny s tvorbou jiných umělců. První ročník Open Air festivalu bude novinkou nejen pro diváky, ale i pro nás, a moc se na něj těšíme, říká Petr Horníček.

  Fanoušci nového cirkusu si budou moci připomenout i první „loserovské“ představení, kterému soubor vděčí za název – The Loser(s). Foto Losers Cirque Company

  Slavnostní zahájení v pátek 17. května opanují samotní Losers Cirque Company. Pro tuto příležitost připravují speciální program, který nabídne průřez jejich dosavadní tvorbou. Představí se všichni její členové včetně technické crew, hudebníků, autorů animací a dalších spolupracovníků. Diváci tak dostanou možnost blíže poznat celou skupinu a nahlédnout na jejich tvorbu i jednotlivé členy z bezprostřední blízkosti.

  V dalších večerech se mohou návštěvníci těšit například na Radima Vizváryho, který je pozve do tajemného světa pantomimy: v sobotu 18. května uvede své Thálií oceněné představení Sólo. Na Vyšehradě představí klasická i současná, poetická i komická díla. Smát se i brečet pak můžete bez jediného Radimova slova – k jeho umění totiž nejsou potřeba. Vyjádření je čistě tělesné a pojí pohybovou virtuozitu s herectvím. Zkrátka uvidíte, co dnes znamená pantomima.

  Festival uzavře nekorunovaný král improvizace Dan Bárta společně s mistrem loopingu a beatboxu EnDruem a „Lůzry“. Foto Losers Cirque Company

  Neděle 19. května představí divákům „trojkombinaci“ ve složení Skety & EnDru & Losers Cirque Company, která nabídne jedinečné propojení tvorby všech tří uměleckých skupin a jejich žánrů: propojí zpěv s beatboxem, tancem, akrobacií, light designem a animacemi. Stejně jako ostatní show uváděné v rámci Open Air festivalu i tato bude nazkoušena pouze pro tento večer a bude představovat všechny umělce z větší blízkosti. Součástí show budou jejich vášně a umělecká vyjádření, která doposud nerealizovali před publikem.

  Fanoušci nového cirkusu si budou moci připomenout i první „loserovské“ představení, kterému soubor vděčí za název – The Loser(s) 20. května. S akrobaty spojí síly i Klára Vytisková alias Klara & the Pop: ve společné show 22. května se vrátí k tématu její poslední desky Home – k domovu, rodině a dětství. Festival pak uzavře nekorunovaný král improvizace Dan Bárta společně s mistrem loopingu a beatboxu EnDruem. V unikátním představení, kde hlavní roli hrají zvuk a světla, se k nim opět připojí členové Losers Cirque Company.

  Podrobné informace nalezete na www.losersopenair.cz. Vstupenky jsou v prodeji přes GoOut.

  • Autor:
  • Publikováno: 25. února 2019

  Komentáře k článku: „Lůzři“ na Vyšehradě spojí nový cirkus s hudbou

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,