Divadelní noviny Aktuální vydání 4/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

4/2024

ročník 33
20. 2. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Divadelní noviny > Burza Festivaly Zprávy

  Láskyplný festival

  Pardubice konečně mají svůj divadelní letní open air festival. V romantickém prostředí pardubického zámku se bude ve dnech 4. – 8. srpna konat festival Pernštejn(l)ove.

  pernstej

  Divadelní soubory z celé republiky přivezou své inscenace, které se dotýkají lásky a vztahů. Nenaplněná touha, nevěra i láska až za hrob. To všechno čeká diváky nového festivalu pod širým pardubickým nebem. Půjde převážně o komedie, které byly už oceněné na mnoha festivalech. Vedle nich se objeví i kusy pro náročnějšího diváka.

  Program odstartuje čtvrtečním vystoupením místního Divadla Exil, které vsadilo na známou komedii Racek A. P. Čechova. Velkým lákadlem bude páteční vystoupení jednoho z nejuznávanějších současných mladých souborů Geisslers Hofcomoedianten. Geissleři uvedou svéráznou verzi veronských milenců Romeo a Julie (ve)dle Romia und Juliety. Na něj ještě týž den naváže dojemná a zároveň mírně lechtivá italská komedie Bez předsudků brněnského uskupení Amadis.

  Romeo a Julie (ve)dle Romia und Juliety FOTO ARCHIV SOUBORU

  Romeo a Julie (ve)dle Romia und Juliety FOTO ARCHIV SOUBORU

  V sobotu 5. srpna jsou na Zámek Pardubice také zváni děti se svými rodiči. Doprovodný program v parkánu patří muzikantům, kejklířům a divadlu pro malé diváky. Bude se hrát, soutěžit, tvořit, líbat na líbací lavičce, hodovat.

  Podvečer pak opět nádvoří Zámku ovládnou divadelní soubory. Se slavnou Shakespearovou hrou Jak se vám líbí? přijíždí Divadelní klub Jirásek z České Lípy. Od devíti večer si pak nenechte ujít komorní psychologické drama Ten druhý o vztazích a nevěře. Hraje českotřebovský Triarius. Tečku za prvním ročníkem Pernštejn(l)ove napíše Rádobydivadlo Klapý s poetickým příběhem Vladislava Vančury Rozmarné léto.

  Vstupné na jedno představení je 100 Kč, permanentka v předprodeji za 400 Kč a na místě za 500 Kč. Děti a mládež do 15 let mají vstup zdarma.

  www.pernstejnlove.cz

  • Autor:
  • Publikováno: 4. srpna 2016

  Komentáře k článku: Láskyplný festival

  1. Kateřina Prouzová

   Avatar

   První ročník
   divadelního festivalu Pernštejn(l)ove se vydařil. Pardubičtí diváci o představení po širým nebem měli zájem. Na čtyřdenní akci na pardubický zámek přišlo více než tisíc lidí. Inscenacím o lásce a vztazích přálo i počasí. Jen jedno představení se přesunulo do Rytířských sálů.
   „Jsem pevně přesvědčen, že se nám podařilo vytvořit novou tradici divadelního festivalu na pardubickém zámku. Byli jsme příjemně překvapeni velkou návštěvností a příjemnou odezvou od diváků. Ti oceňovali celou akci, unikátní prostředí a také divadelní hry,“ říká ředitel Východočeského muzea v Pardubicích Tomáš Libánek. „Teď už připravujeme plány na další ročník. Rádi bychom festival rozšířili postupně tak, jak jsme slibovali, a dostali jej i za zámecké hradby nebo ven do Tyršových sadů. Příští rok se to asi ještě nepodaří, ale za tři čtyři roky si to už umím představit,“ dodal Libánek.
   „S napětím jsme očekávali reakce diváků. Také jsme si byli vědomi silné konkurence v zahájení Olympijského parku. Nakonec se ukázalo, že si lidé našli čas jak na sport, tak i kulturu. Pozitivní reakce máme na všechna představení i doprovodný program pro děti,“ říká produkční festivalu Kateřina Prouzová.

   Kateřina Prouzová (NaEx)
   výkonná produkce, divadelní dramaturgie

   09.08.2016 (0.45), Odpovědět, Trvalý odkaz komentáře,

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,