Divadelní noviny Aktuální vydání 13/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

13/2020

ročník 29
23. 6.–1. 9. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Krkem velbloudím (No. 2)

  Kultura je nejen důležitou součástí zahraničních vztahů, jak prokázal zahajovací večer festivalu v Černínském paláci, kultura také pomáhá. Když můžeme prostřednictvím našich kulturních aktivit pomáhat, dostává naše činnost další, lidský rozměr.

  Ashwaq, zpěvačkou žijící v Praze a pocházející z Jemenu. Foto Irena Vodáková

  Stále víc si uvědomujeme, že žijeme v zemi, kde se máme opravdu dobře. Je třeba si toho vážit a přitom myslet na druhé. Především na ty, na které se tak trochu ve víru světových katastrof a problémů zapomíná. A to je právě případ Jemenu. Letošní ročník festivalu kultur Blízkého východu Nad Prahou půlměsíc se snaží nejen šířit poznání o jeho nesmírném kulturním bohatství, ale zároveň mu leží na srdci jeho nelehký osud.

  Po pěti letech se znovu dala dohromady pražská skupina world music Al-Yaman. Foto Irena Vodáková

  Tato myšlenka jej spojila s Ashwaq, zpěvačkou žijící v Praze a pocházející z Jemenu. Z jejího popudu se dala po pěti letech znovu dohromady proslulá pražská skupina world music Al-Yaman, jejíž název znamená Jemen. Odtud také pocházejí kořeny většiny jejich písní. Skupina zahrála ve středu 6. listopadu v Divadle Na Prádle. Koncert byl věnován exkluzivně pro Jemen a vynesl 16 500,- Kč, které festival s radostí posílá Lékařům bez hranic. Příspěvek je určen na pomoc Jemencům.

  Za organizátory festivalu mohu říct, že věříme, že moře je složeno právě z takových kapek.

  P. S. Mimochodem, víte, že Lékaři bez hranic dokážou za 8,- Kč vyrobit pastu pro podvyživené děti nebo pořídit očkovací vakcínu proti spalničkám?

  ///

  Více o festivalu Nad Prahou půlměsíc na i-DN:

  Nad Prahou půlměsíc


  Komentáře k článku: Krkem velbloudím (No. 2)

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,