Divadelní noviny Aktuální vydání 11/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

11/2020

ročník 29
26. 5.–8. 6. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Kladenské divadlo otevírá „na zkoušku“

  Otevření rekonstruované budovy Městského divadla Kladno se odkládalo mimo jiné proto, že ho radnice odmítla věnovat „intelektuálnímu“ divadlu, které prý Kladeňáky nezajímá. Prototypem budoucího hlavního programu zřejmě byla premiéra konverzačky Tlustý prase, hrála se už v Mladé Boleslavi a v Českých Budějovicích. Neil LaBute v ní nepříliš vtipně popsal sbližování nesmělého kluka s obézní slečnou, publikum se zasmálo několika sporadickým vtipům, jinak nemělo čemu. Čtyři herci (Šárka Opršálová, Tomáš Hron, Vladimíra Benoni, Jiří Š. Hájek) techniku konverzačky neovládají, neumí časovat a pointovat repliky, nedobře postavenými hlasy si jen tak povídají. Josef Kačmarčík zaranžoval pár naivně popisných situací. Inscenace spíš přestala, než skončila. Myslím, že dobře zapadne do amatérských produkcí, které mají na jevišti opraveného divadla dostat příležitost. Jako profesionální produkce se nedá brát vážně.

  Primátor města 16. dubna před představením sympaticky stručně oznámil, že se zahajuje jen zkušební provoz, samozřejmě s diváky (při otevírání nového divadla v Plzni na tu samozřejmou věc nedošlo a nebylo to dobře) a pozval na slavnostní zahájení ostrého provozu v září. Strohá budova, zrekonstruovaná podle návrhu architekta Davida Vávry, je směsicí studených chodeb s letitými radiátory ústředního topení, elegantních nových svítidel a vůbec různých skleněných aplikací, včetně jakýchsi „vitráží“ s kladenskými motivy, a praktických příjemných prostor pro diváky (bufet na balkoně, velká kavárna v suterénu, přístupná z přilehlého parku). Hlediště kryje tmavě modrý strop jako večerní obloha, sedadla jsou velkoryse prostorná, nohy si tu pohodlně natáhnou i basketbalisté. Pokud budou mít proč přijít.


  Komentáře k článku: Kladenské divadlo otevírá „na zkoušku“

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,